Advert
Bu haber 28 Nisan 2017 08:26:56 Tarihinde eklenmiştir.

Başkan Ergül belediye çalışmalarını anlattı

Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül yaklaşan yaz dönemi öncesinde il genelinde yapılan çalışmalar ve hazırlıklar konusunda açıklamalarda bulundu.

Başkan Ergül belediye çalışmalarını anlattı

Belediye Başkanı Baki Ergül yapımı hızla devam eden Sakarya Caddesi Kısmi yayalaştırma ve peyzaj düzenlemeleri, Tarihi Cezaevi altı rekreasyon alanı ve daha birçok çalışma hakkında bilgiler verdi.

SİNOP’UN CAN DAMARI YENİLENİYOR
Sinop’ta yapılan en önemli yenileme çalışmalarından bir tanesinin Sakarya Caddesi yayalaştırma projesi çalışmalarının olduğunu belirten Belediye Başkanı Baki Ergül, bölgede devam eden çalışmaların büyük ölçüde tamamlandığını ifade etti. Ergül; “Kısa süre önce yapımına başladığımız Sakarya Caddesi kısmi yayalaştırma ve peyzaj projemizin doğalgaz, elektrik, su ve kanalizasyon ile yağmur suları hatları gibi tüm alt yapı çalışmaları tamamlanmasının ardından içinde geniş dinlenme ve oturma alanları olan, süs havuzları ve birçok yeşil alan bulunan üst yapı çalışmalarında da sona geldik. Tek şeritlik araç yolunun taş kaplama işi de kısa sürede tamamlanacak ve burayı yaz döneminin başında trafiğe açacağız. Sinop’un can damarı olan bu cadde için yapmış olduğumuz planlamalar yine bizim bünyemizde oluşturulan bir anket ekibi ile vatandaşlarımızın ve esnaflarımızın istek, dilek ve önerileri de alınarak bir nakış gibi işlenmekte olup onların görüşleri doğrultusunda da çalışmalarımız sürdürülmektedir. Tabi ki en kısa sürede tek tarafın ihalesini yaptığımız binaların tek tip dış cephe kaplama işini de en kısa sürede başlatarak caddeye yeni bir kimlik kazandıracağız” dedi. 

30 BİN LALE VE 100 BİNE YAKIN ÇİÇEK TOPRAKLA BULUŞTU

Sinop Belediyesi tarafından gerçekleştirilen çevre düzenleme çalışmaları kapsamında şehrin muhtelif bölgelerine 30 Bin lale ve 100 bine yakın çiçek ekimi gerçekleştirdiklerini belirten Belediye Başkanı Baki Ergül, yaz döneminde özellikle vatandaşların ortak yaşam alanlarına önem vererek rekreasyon alanlarının yeni peyzaj düzenlemeleri ve özellikle laleler, çiçekler ile donatıldığının altını çizerek yaza hazır olduklarını belirtti. Ergül; “Yaz dönemi için mevcut otoparkları düzenledi ve yenilerinin de yine Sinop’a kazandırılması için çalışmalarımız devam ediyor. Yaz dönemi için Park ve Bahçeler müdürlüğümüz rekreasyon alanları için yaklaşık 30 bin lale ile 100 bine yakın çiçeğin toprakla buluşmasını sağladı. Her yer vatandaşlarımızın da koruyacağını düşündüğüm rengarenk çiçeklerle bezenmiş durumda. Tabi yazın üç hatta dört katına çıkan nüfus dolayısı ile yaşanan trafik sıkışıklığını biraz olsun azaltmak adına vatandaşlarımızın mevcut otoparklarımızdan mutlak yararlanmalarını istiyoruz ve yine yeni otoparkların kazandırılması için de çalışmalarımız sürüyor” diye konuştu. 

YAZ BOYU ETKİNLİKLER DÜZENLENECEK
Yaz aylarında Sinopluların ve Sinop’a gelen misafirlerin keyifli bir yaz dönemi geçirmeleri için çeşitli etkinlikler düzenleyeceklerini belirten Belediye Başkanı Baki Ergül, Ramazan ayı boyunca geleneksel hale gelen 9. Ramazan etkinliklerinin gerçekleştirileceğini ve yine geleneksel hale gelen plaj voleybolu ile daha birçok etkinliğin vatandaşlar ile buluşacağını dile getirdi. Ergül “Geçmiş kültürümüzü Gelecek nesillere aktarmak ve insanlarımızın bir çatı altında toplanarak bir şeyler paylaşmasını sağlamak amacı ile geleneksel hale getirdiğimiz Ramazan etkinliklerimizin bu yıl da 9’uncusunu gerçekleştireceğiz. Yine 30 Haziran – 2 Temmuz tarihleri arasında planladığımız ve Sinop’a mal olan plaj voleybolu etkinliği içinde çalışmalarımız sürüyor” dedi. 

TÜM CADDE VE SOKAKLARDA SICAK ASFALT ÇALIŞMALARI YAPILACAK
Ara verilen asfalt çalışmalarının havaların müsaitlik durumuna göre en kısa sürede başlayacağını ifade eden Belediye Başkanı Baki Ergül, yine tüm cadde ve sokaklarda sıcak asfalt çalışmalarının sürdürüleceğini söyledi. Ergül; “Sıcak asfalt belli sıcaklıklarda yapılan bir işlem bu yüzden havaların müsaitlik durumuna göre en kısa sürede üretim başlayacak ve kaldığımız yerden sıcak asfalt kaplama işi cadde ve sokaklarımızda devam edecek. Söz verdiğimiz üzere 2 yıl içinde asfaltsız hiçbir yer kalmayacak. Tüm bunların yanında bizim için oldukça önemli olan Tarihi Cezaevi altı rekreasyon alanı çalışmalarımız devam ediyor. En kısa sürede buranın boşaltılması için girişimlerimiz olacak ve yavaş yavaş burayı projesine uygun halde işleyerek hizmete sunacağız” diye konuştu. 
 

Yorum Yap
Güncel
Sinop'ta 2 bin 300 yıllık mozaikler bulundu - Vitrin Haber
Sinop'ta 2 bin 300 yıllık mozaikler bulundu - Vitrin Haber
Sinop'ta 2 bin 300 yıllık mozaikler bulundu - sinop haber
Sinop'ta 90. yıl coşkusu - Vitrin Haber
Sinop'ta 90. yıl coşkusu - Vitrin Haber
Sinop'ta 90. yıl coşkusu - sinop haber
Pakistanlı göçmenler İstanbul diye Sinop’a bırakıldı - Vitrin Haber
Pakistanlı göçmenler İstanbul diye Sinop’a bırakıldı - Vitrin Haber
Pakistanlı göçmenler İstanbul diye Sinop’a bırakıldı - sinop haber
İstanbul'da Sinop mantısı kuyruğu - Vitrin Haber
İstanbul'da Sinop mantısı kuyruğu - Vitrin Haber
İstanbul'da Sinop mantısı kuyruğu - sinop haber
Sinop'ta 450 kişi istihdam edilecek - Vitrin Haber
Sinop'ta 450 kişi istihdam edilecek - Vitrin Haber
Sinop'ta 450 kişi istihdam edilecek - sinop haber
Kaybolduğu iddia edilen tablo tekrar yerinde - Vitrin Haber
Kaybolduğu iddia edilen tablo tekrar yerinde - Vitrin Haber
Kaybolduğu iddia edilen tablo tekrar yerinde - sinop haber
Bin 372 öğrenci kapasiteli KYK yurdu yeni döneme hazır - Vitrin Haber
Bin 372 öğrenci kapasiteli KYK yurdu yeni döneme hazır - Vitrin Haber
Bin 372 öğrenci kapasiteli KYK yurdu yeni döneme hazır - sinop haber
3 milyonu aşkın İdlibli yardım bekliyor - Vitrin Haber
3 milyonu aşkın İdlibli yardım bekliyor - Vitrin Haber
3 milyonu aşkın İdlibli yardım bekliyor - sinop haber
DSİ’den Sinop içme suyuna tam not - Vitrin Haber
DSİ’den Sinop içme suyuna tam not - Vitrin Haber
DSİ’den Sinop içme suyuna tam not - sinop haber
Sinop sahibini arıyor!
Sinop sahibini arıyor!
Dün gece aniden bastıran yağmur Sinop'ta hayatı felç etti! İşte HALKSESİ.Com'un 05414301000 numaralı whatsapp ihbar hattına vatandaşlar tarafından gönderilen o görüntüyü yorumsuz olarak yayımlıyoruz.
O bir deha!
O bir deha!
Sinop'un Boyabat ilçesinde doğuştan görme engelli olan 26 yaşındaki İnayet Hıdır adlı genç,önce Boyabat'ta liseyi bitirdi sonra gidip Bartın Üniversitesi'nden mezun oldu.Şimdi ise " Devletime ve Milletimize hizmet etmek görevimiz "diyerekten,Boyabat Belediyesine ait 15 Temmuz Kültür merkezi'nde bilgi işlem uzmanı olarak görev almış durumda. 3 Kardeşten ortancısı olan İnayet Hıdır'ın bir kardeşi de kendisi gibi görme özürlü ve aynı zamanda da zihinsel engelli.Azmi ve akıllı oluşu ile Boyabat'ın AK partili Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'nın dikkatini çeken Hıdır,görev aldığı kültür merkezindeki bilgi işlem bürosunda bir bilgisayarı sıfır baştan kurabiliyor ve silinen dosyaları kurtarabiliyor.Yüzde 5 ışığı görebildiğini söyleyen İnayet Hıdır " İnsan yüzlerini fark edemiyorum yazıları göremiyorum ama ortamı az çok fark edebiliyorum yani nereye gittiğimi kestirebiliyorum "dedi.
Tam kripto çıktı!
Tam kripto çıktı!
İçişleri Bakanlığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçtiğimiz gün açığa alınan Şırnak Vali Yardımcısı Adem Ergül'ün Sinop'ta da görev yaptığı ve bu görevi sırasında yolsuzluk' iddiaları nedeniyle açığa alındığı öğrenildi. İçişleri Bakanlığınca, devam eden FETÖ/ PDY soruşturmaları kapsamında, Şırnak Vali Yardımcısı Adem Ergül, görevden alındı. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen görevden uzaklaştırılma yazısı, vali yardımcısı Ergül'e tebliğ edildi. Ergül, içişleri bakanlığının 2017 yılı yaz kararnamesi ile Sinop Vali yardımcılığından Şırnak Vali yardımcılığı görevine atanmıştı. Şırnak'a Eylül 2017 yılında atanan Ergül, daha önce Sinop'ta 'yolsuzluk' iddiaları nedeniyle açığa alındı. Ergül'ün hakkındaki soruşturma devam ederken Şırnak'ta göreve başladı. PKK terör örgütünün etkin olmaya çalıştığı illerden birisi olan kentte Ergül, kritik görevlerde bulundu. OHAL Komisyon Başkanlığı, Polis ve Jandarmadan sorumlu Vali Yardımcılığı, İl Vali Vekilliği, Kamu İhaleleri gibi kurumlar Ergül'ün sorumluluğunda yer aldı. Ergül'ün, polis ve Jandarmadan sorumlu Vali Yardımcısı olarak tüm kozmik operasyon bilgilerine erişim imkanı vardı. GİZLİ TOPLANTILAR YAPTI Ergül'ün PKK ve FETÖ bağlantılı şahıslarla Ankara'da lüks otellerde gizli yaptığı toplantılar yaptığı öğrenildi. Ergül'ün Şırnak'ta icra edilen olan Meskun Mahal Operasyonları sırasında (şehir merkezinde yapılan) görev almış olan gazi ve personele karşı yaptığı mobinge varan yaklaşımlarda bulunduğu belirtildi.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:18
Güneş
06:46
Öğle
12:32
İkindi
15:32
Akşam
18:06
Yatsı
19:27
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 25 5 4 +40 79
2 Fenerbahçe 34 22 4 8 +33 74
3 Torku Konyaspor 34 19 6 9 +11 66
4 Medipol Başakşehir 34 16 7 11 +18 59
5 Osmanlıspor FK 34 14 10 10 +16 52
6 Galatasaray 34 13 9 12 +20 51
7 Kasımpaşa 34 14 12 8 +10 50
8 Akhisar Belediyespor 34 11 10 13 +1 46
9 Antalyaspor 34 12 13 9 +1 45
10 Gençlerbirliği 34 13 15 6 0 45
11 Bursaspor 34 13 16 5 -8 44
12 Trabzonspor 34 12 18 4 -19 40
13 Çaykur Rizespor 34 9 15 10 -9 37
14 Gaziantepspor 34 9 16 9 -19 36
15 Kayserispor 34 7 14 13 -16 34
16 Medicana Sivasspor 34 6 15 13 -14 31
17 Eskişehirspor 34 8 20 6 -25 30
18 Mersin İdmanyurdu 34 5 23 6 -40 21
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?