Advert
Bu haber 01 Aralık 2017 08:42:45 Tarihinde eklenmiştir.

Cumhurbaşkanı,Başbakan,Bakan dediler! On beş bin lirasını aldılar!

Sinop'ta yaşayan bir vatandaşın, internet oyununda tanıştığı şahıs tarafından 'Kızını işe yerleştirme' vaadiyle Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakan isimlerininin kullanılarak dolandırıldığı ortaya çıktı.

Cumhurbaşkanı,Başbakan,Bakan dediler! On beş bin lirasını aldılar!

 

Sinop'ta ikamet eden Haydar Ö. , internette oynanan ' Osmanlı Savaşları' adlı oyunda tanıştığı Atilla Molla Salih isimli kişi tarafından 'Para karşılığı kızını işe yerleştirme' vaadiyle Cumhurbaşkanı, Başbakan ve Bakan isimleri kullanılarak dolandırıldı. 

 

Dolandırılan Haydar Ö.  başından geçen olayı Gazeteci Deniz Özen'e anlattı:  İnternette oynanan ' Osmanlı Savaşları' isimli oyunda Atilla Molla Salih isimli kişi ile tanıştım. Önceleri online oyun oynarken, bir  yandan da sohbet ediyorduk. Geçtiğimiz Ocak ayında kızımın işsiz olduğunu söyledim. Herşey o andan sonra başladı. 

CUMHURBAŞKANI, BAŞBAKAN VE BAKAN İLE ARASI İYİYMİŞ !
Atilla Molla Salih isimli kişi kızıma iş bulacağını ancak; bunun bir bedeli olacağını söyledi. İşi ayarlayacak olan şahısın ise, Yunan Parlamentosunda Türk Milletvekili olduğunu, Cumhurbaşkanı ve Başbakan'ı yakınen tanıdığını, dönemin Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'nun da hemşerisi olduğunu söyledi. Maalesef bende inandım.


3 BİN AVRO DEDİLER AMA 2.500 AVRO'YA ANLAŞTIM
Dolandırıcı Atilla Molla Salih,' Haydar  Ö.'nün kızının işe girebilmesi için 3 bin Avro istendiğini, ancak pazarlıkla 2. 500 Avro'ya kadar indirdiğini söyledi. Paranın miktarını söylerken de; abi, ben garanti veriyorum, kesin olacak. Şubat ayında eleman alımı var, diyerek bir an önce paranın gönderilmesini istiyor' dedi.

YALANIN BİRİ BİN PARA, İLAHİYAT FAKÜLTESİ MEZUNUYMUŞ!
Dolandırıcı, para karşılığı Haydar Ö.'nün kızını işe yerleştirecek olan, 'Ahmet' isimli şahsın, Bursa İlahiyat Fakültesi mezunu olduğunu ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı kastederek, ' Tayyip'le ve tüm Bakan'larla arasının iyi olduğunu, ayrıca bu kişinin Yunan Parlamentosunda Türk Azınlıklarının haklarını savunduğunu söylüyor.


PARA YUNANİSTAN HESABINA YOLLANIYOR!
Dolandırı Atilla Salih Mola söz konusu paranın Yunanistan'da yaşayan ve eşi olduğunu ileri sürdüğü Nuran Karabacak isimli kişiye gönderilmesi gerektiğini söylüyor. Paranın gönderileceği Nurdan Karabacak'ın isminin Yunan harfleri ile gönderilmesi gerekiyor.


2 BİN AVRO DAHA GÖNDER SİNOP'TA İŞE YERLEŞTİRELİM !
Kızının işe yerleştirilmesi bahanesiyle Sinop'lu Haydar Ö., yaklaşık 15 bin Türk Lirasını Yunanistan'daki hesaba havale etti. Fakat aradan aylar geçmesine rağmen ne kızı işe girebildi, ne de parasını geri alabildi. Bu arada yüzsüzlükte dibe vuran dolandırıcı Atilla Salih Molla, 2 bin Avro daha para istedi. Bu paranın gönderilmesi halinde kızının Sinop'ta bir kuruma sınavsız işe yerleştirileceğini söyledi. Ancak; kandırıldığını anlayan Sinop'lu Haydar Ö. bu parayı göndermedi. 


YETKİLİLERDEN YARDIM BEKLİYOR !
Başından geçen bu talihsiz olayı gazeteci Deniz Özen'e anlatan Sinoplu Haydar Ö.  'Kızını işe yerleştirmek için iyi niyetinden yararlanıldığını, konu hakkında Cumhuriyet Savcılığına suç duyurusunda bulunacağının altını çizdi. Son olarak, bu oyunlara gelmemeleri gerektiğini söylerek, konu ekmek olunca ve insanın kalbi temiz olunca kanıyor işte. Ben kandırıldım, ama başkaları kanmasın. Bu hususlarda duyarlı ve dikkatli olunması gerekli. Bu şahsın kim olduğu, cep telefonu belli, yetkililerden yardım bekliyorum' diye konuştu.

 Etiketler
Yorum Yap
Dünya
Sinoplu Şehit Annesi Afrin'e Türk Bayrağı Yolladı
Sinoplu Şehit Annesi Afrin'e Türk Bayrağı Yolladı
Sinop 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği(MİDDER) İl Başkanlığı Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin operasyonuna destek olmak için Hatay’a gitmek üzere yola çıktı. Derneği yolcu edenler arasında Şehit Bülent Yalçın'ın anneside vardı.
MİDDER Sinop Teşkilatı Sınırda !
MİDDER Sinop Teşkilatı Sınırda !
Türk Silahlı Kuvvetlerinin Afrin operasyonuna destek olmak için Hatay’a giden 15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği(MİDDER) Sinop İl Başkanlığı yanında getirdikleri yardım malzemelerini sahiplerine ulaştırdı.
Engelli Vatandaşın Sinop Esnafından Rampa Talebi !
Engelli Vatandaşın Sinop Esnafından Rampa Talebi !
Sinop'ta yaşayan engelli bir vatandaş Ajanssinop aracılığı ile Sinop esnafına seslenerek ' Engelli rampası' talebinde bulundu.
Mutlu Kentte Yakışmayan Görüntü !
Mutlu Kentte Yakışmayan Görüntü !
Sinop'ta sokakta aç dolaşan sokak hayvanları gören vatandaşlar, ' Bunun suçlusu bizleriz ve bir şey yapacak olan da bizleriz' Dedi.
Onlar İçin Engel Yok!
Onlar İçin Engel Yok!
Sinop'ta yaşayan engelli vatandaşlar tarafından üretilen galoşlar, İstanbul başta olmak üzere pek çok ile gönderiliyor
Sokak köpeği
Sokak köpeği
Sinop'ta esnaf, caddenin maskotu haline gelen
NKP Ağaç Katliamı Yalanını Tekrarladı !
NKP Ağaç Katliamı Yalanını Tekrarladı !
Sinop'ta sözde çevreci tutumu ile sık sık gündeme gelen ve geçtiğimiz yıl sonunda Sinop'ta meydana gelen çevre katliamına sessiz kalan Sinop Nükleer Karşıtı Platform üyeleri İnceburun mevkisinde ağaç katliamı yapıldı yalanını tekrarladı.
Ünlü;
Ünlü;
Sinop Su Ürünleri Kooperatifi Başkanı Ünlü:
Mutlu Kentte, Sıcak Bir Yuva İle, Mutlu Olmayı Bekliyor
Mutlu Kentte, Sıcak Bir Yuva İle, Mutlu Olmayı Bekliyor
Sinop'ta, bir aracın çarpması sonucu sol ve sağ bacakları ile kalça kemiğinde kırıklar meydana gelen, hayvanseverlerin desteğiyle tedavi edilerek
Ben yazmadım, O söyledi !
Ben yazmadım, O söyledi !
Bolu'nun Ordular Köyü'nde yaşayan 83 yaşında ki Ali Meşe'nin kedisi.
Belediyeden engellileri sevindirecek hizmet
Belediyeden engellileri sevindirecek hizmet
Sinop Belediyesi tarafından engelli vatandaşların araçlarını şarj etmeleri için şarj istasyonları kuruldu.
Limana sığınan gemiler beklemeye devam ediyor
Limana sığınan gemiler beklemeye devam ediyor
Olumsuz hava koşulları nedeniyle Sinop'un doğal limanına demirleyen uluslararası yük taşımacılığı yapan gemilerin bekleyişi sürüyor
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
14°C / 10°C
Durum
Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:20
Güneş
07:56
Öğle
12:43
İkindi
14:56
Akşam
17:19
Yatsı
18:47
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?