Advert
Bu haber 07 Aralık 2017 08:26:44 Tarihinde eklenmiştir.

Ülkü Ocakları gençlik şöleni düzenlendi - Vitrin Haber

Ülkü Ocakları gençlik şöleni düzenlendi - sinop haber

Ülkü Ocakları gençlik şöleni düzenlendi - Vitrin Haber

Durağan Belediyesi Gölet Sosyal tesislerinde gerçekleştirilen “Milliyetçi Yarınlara Doğru Gençlik Şöleni”ne MHP İl Başkanı Ali Çakır, MHP Durağan İlçe Başkanı Osman Yıldırım, Ülkü Ocakları Sinop İl Başkanı Emre Karagülle, Ülkü Ocakları Durağan İlçe Başkanı Hakkı Keleş ile çok sayıda ülkücü katıldı.

Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başlayan programda bir konuşma yapan Ülkü Ocakları İl Başkanı Emre Karagülle, üçüncüsünü düzenledikleri şölenin Milliyetçi Hareket Partisi kurucusu Alparslan Başbuğun doğumunun 100. Yılına denk gelmesi sebebiyle ayrı bir önem taşıdığını belirtti. Karagülle; “Cennet mekan Başbuğumuzun 100. Yıl dönümüne denk gelen bu kutlu gecede, hepinizin adına, Başbuğ Alparslan Türkeş beyefendiyi saygı ve hürmetlerimle anıyor, kendilerine Yüce Allahtan rahmet diliyorum.  Türk, sadece bir ırk adı değil, aynı zamanda kadim bir kültürün adıdır. Bu kültür içerisinde töresini, felsefesini, değerler silsilesini barındıran yüce bir kavramdır.
Tarih, bir toplumda kültür oluşturup şuur uyandırmadıysa, o topluluğa millet denilemez. Türk adı, içerisinde merhameti, adaleti, doğruluğu, paylaşmayı, güveni, aklı ve en önemlisi cesareti temsil eder. Düşmana boyun eğmeyenlerin, esir olmayan özgür ruhların adıdır Türk.

Türklüğün taşıdığı anlam o kadar yücedir ki, bu anlamın idrakından yoksun olanlar her türlü ihanete açık zavallılardır.
 Çünkü onlar, Devletin, Milletin, Ezanın ve Bayrağın kıymetini bilmezler. Oysa binlerce yıllık tarihi olan Türk Milleti, tarihinin verdiği şuurla 2 bin 300 yıldır kesintisiz devlet sahibi olan emsalsiz bir millettir. Türk Devletimizin son şekli ise Anadolu coğrafyası üzerine kurulu Türkiye Cumhuriyetidir” dedi. 

TÜRK MİLLİYETÇİLERİNİ BİTİRMEDEN, BU DEVLETİ YIKAMAZLAR
Konuşmasında, emperyalist güçler tarafından Türkiye üzerinde Bizans oyunları oynandığını belirten Ülkü Ocakları İl Başkanı Emre Karagülle, bu dış güçlerin Türk milliyetçilerini bitirmeden, bu devleti yıkamayacaklarını söyledi. Karagülle; “Türk milletinin, yaklaşık bin yıldır İslam'ın yükselen kılıcı olması sebebiyle, haçlı artıklarının devletimiz üzerindeki bizans oyunları her zaman sürmekte, ülkemiz emperyalist kuşatmaların hedefi olmaktadır. Eğer ki tarih tekerrür ediyorsa, yaşanan olaylardan tecrübe çıkartılmamış demektir. 
Dünyada Türklük ne ise, ki nasıldır? Öksüz, yalnız ötelenmiş. Türkiye’de de Türk Milliyetçisi olmak öyledir. Nasıl ki dünyada milletimize yahut devletimize olan saldırılar, oyunlar vs. bitmiyor ise Türkiye’de de Türk milliyetçilerine karşı benzer tutumlar asla bitmeyecektir.
Türk milliyetçiliğini günümüze kadar besleyip, onu yaşatan Ülkücü hareket karşısında da negatif algı yönetimleri, kumpaslar, tuzaklar son bulmayacaktır. Çünkü bu hareket, Türk Devletinin kurucu felsefesi olan Türk Milliyetçiliğini temsil etmektedir.

İçte ve dışta ne kadar Türk Devleti düşmanı varsa bunlar aynı zamanda bu milletin çekirdek kadrosu Ülkücü Hareketi de kendilerine düşman bellemişlerdir ve bu bir gerçektir ki, Ülkücü Hareketi yıpratmadan, teşkilatları bölmeden, Türk milliyetçilerini bitirmeden, bu devleti yıkamazlar” diye konuştu.

BU MİLLETİN HER FERDİ, TARİHİNE VE TÖRESİNE SIKI SIKIYA BAĞLI OLMAK ZORUNDADIR
Ülkeye sahip çıkmanın en önemli unsurunun törelere sahip çıkmak olduğunu vurgulayan Ülkü Ocakları İl Başkanı Emre Karagülle, bu anlamda tüm vatandaşların tarihine ve töresine sıkı sıkıya bağlı olmaları gerektiğini ifade etti. Karagülle; “Bizleri, teşkilatları, hareketin başlangıç yıllarından beri koruyan, yaşatan, yarım asırdır onca zulme karşı ayakta tutan en önemli anlayış töremizdir.
Bu anlamda bu milletin her ferdi, tarihine ve töresine sıkı sıkıya bağlı olmak zorundadır. Çünkü bugün Türk devleti yaşıyorsa, bu 2 bin 300 yıllık töresi sebebiyledir. Bu anlayışa paralel olarak; Eğer ki teşkilatlarımız, her türlü siyasi algı operasyonlarına, darbelere, siyasi hamlelere rağmen varlığını yarım asırdır devam ettiriyorsa, bu başarı, törenin bizde ki karşılığı olan teşkilat disiplini sayesindedir.
Ülkü Ocakları mensupları olarak bizler, Türk töresini ve teşkilat disiplinini bozmadan yaşatmaya kararlıyız. Bunu yaşatırken kırıcı, incitici davranışlardan kaçınarak, Ülkücü duruşun gereği olan yüksek ahlak kurallarımızı ezmeden, siyasetin etik dili dışına çıkmadan nizam almalı, çalışmalarımızla, faaliyetlerimizle, beyefendiliğimizle, irademizle ve imanımızla gündem oluşturmalıyız” dedi. 

KIZILELMA RUHU İLE HAREKET EDİP ÇALIŞMALARIMIZA HIZ VERMELİYİZ
Tüm ülkücülerin, Türk milliyetçiliğinin en önemli simgelerinden bir tanesi olan Kızılelma ruhu ile hareket ederek çalışmalarına hız vermeleri gerektiğinin altını çizen Ülkü Ocakları İl Başkanı Emre Karagülle konuşmasının devamında şu ifadelere yer verdi; “Kuruluşunun 1. yılında mükemmel bir disiplin ve çalışma azmi ile faaliyetlerini sürdüren Ülkü Ocakları Durağan İlçe Başkanımız Hakkı Keleş beyefendiye ve yönetimine, bizlerden desteğini esirgemeyen, her zaman teşkilatımızın yanında olan Milliyetçi Hareket Partisi Durağan İlçe Başkanımız Osman Yıldırım beyefendiye ve yönetimine huzurlarınızda teşekkür ediyorum.
Milliyetçi yarınlara doğru ilerlerken Türkiye Cumhuriyeti'nin kuruluş felsefesi olan Türk milliyetçiliği ideolojisini koruyan ve yaşatan Ülkü Ocakları'nın değeri, bu memleket için günden güne daha da önem arz etmektedir. 
Buradan yüce gönüllü tüm Ülküdaşlarıma sesleniyorum. En kötü şartlarda dahi varlığını devam ettiren Ülkü Ocakları adına yapacağımız çalışmalar, milletimiz adına büyük önem arz etmektedir. Bu yüzden bu teşkilatların yol başçılığını yapan bir avuç serdengeçtiye  yorulmak, dinlenmek, ara vermek, kenara çekilmek yahut gevşemek haramdır. 
Kızılelma ruhu ile hareket edip çalışmalarımıza ivmeli bir şekilde hız vermek zorundayız. Eğer ki yarınımız bugün ile aynı ise kayıptayız demektir. Bu azmi bugüne kadar gösteren teşkilatlarımıza, tekraren teşekkür eder, bundan sonra yapacakları çalışmalarda ise kolaylıklar dilerim. Allah yar ve yardımcınız olsun. Ne mutlu Türküm diyene”
Yapılan konuşmanın ardından Ülkü Ocakları Genel Merkez Sanatçısı Seyhan Sürmeli salonda bulunanlara eşsiz bir müzik ziyafeti sundu.

 

Yorum Yap
Siyaset
Ali Çöpcü: “ABD Kararının Bizde Hükmü Yok”
Ali Çöpcü: “ABD Kararının Bizde Hükmü Yok”
Ak Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpcü, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıma ve Amerikan Büyükelçiliğini Tel Aviv'den Kudüs'e taşıma yönündeki adımı şiddetle kınadıklarını belirterek, “Bu kararın bizim açımızdan hiçbir hükmü yoktur. Kudüs İsrail’in değil, Filistin’in Başkenti, Müslümanların onurudur” dedi.
CHP’Lİ BARIŞ KARADENİZ: İNSAN HAKLARINI YOK SAYAN TOPLUMLAR UYGAR OLAMAZ!
CHP’Lİ BARIŞ KARADENİZ: İNSAN HAKLARINI YOK SAYAN TOPLUMLAR UYGAR OLAMAZ!
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, insanlığın her zamankinden daha çok hak ve adalete ihtiyaç duyduğunu söyledi. Karadeniz, “İnsan haklarının yara aldığı, göz ardı edildiği, yok sayıldığı toplumlar, uygar olamaz! İnsanlığın her zamankinden daha çok hak ve adalete ihtiyacı var” dedi.
CHP Boyabat İlçe Başkanı Sezer yeniden seçildi
CHP Boyabat İlçe Başkanı Sezer yeniden seçildi
CHP Boyabat İlçe Başkanlığı görevine yeniden Murat Sezer seçildi.
Bu ülkenin geleceği, vatanseverlerin ve ülkücülerin olacak - Vitrin Haber
Bu ülkenin geleceği, vatanseverlerin ve ülkücülerin olacak - Vitrin Haber
Bu ülkenin geleceği, vatanseverlerin ve ülkücülerin olacak - sinop haber
Bayrak; Doğalgaz 2019'a kadar tamam
Bayrak; Doğalgaz 2019'a kadar tamam
Ak Parti Gerze İlçe Başkanı Tahsin Bayrak, 'Hükümetimizin ve Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığımızın çok önemsediği Doğal gaz projesi 2019 kadar sonlanarak, Gerze ilçemizi doğal gaza kavuşacak ve halkımız daha rahat ve sıcak ortamda yaşanmalarını sağlayacağız' dedi.
Karadeniz Divan'a Yerleşti!
Karadeniz Divan'a Yerleşti!
CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, TBMM Başkanlık Divanı'da görev alarak, Divan Üyeliği'ne resmen başlamış oldu.
Gençler seslendi, Erdoğan; ' Geleceğim' dedi
Gençler seslendi, Erdoğan; ' Geleceğim' dedi
Ak Parti Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan düzenlediği gurup toplantısında konuştuğu sırada Sinoplu gençlerin Sinop'a davetine; ' Sinop'a da geleceğim' diyerek cevap verdi.
Asgari ücret sefalet ücreti olmamalı - Vitrin Haber
Asgari ücret sefalet ücreti olmamalı - Vitrin Haber
Asgari ücret sefalet ücreti olmamalı - sinop haber
Karadeniz’e Sinop’ta coşkulu karşılama - Vitrin Haber
Karadeniz’e Sinop’ta coşkulu karşılama - Vitrin Haber
Karadeniz’e Sinop’ta coşkulu karşılama - sinop haber
Ülkü Ocakları gençlik şöleni düzenlendi - Vitrin Haber
Ülkü Ocakları gençlik şöleni düzenlendi - Vitrin Haber
Ülkü Ocakları gençlik şöleni düzenlendi - sinop haber
Karadeniz Başbakana o konuyu sordu
Karadeniz Başbakana o konuyu sordu
Rusya’daki Mayak kullanılmış yakıt tesisinden yayıldığı ortaya çıkan radyoaktif sızıntı Meclis gündemine taşındı. CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, Başbakan Binali Yıldırım’a Türkiye’nin radyoaktif sızıntıdan ne kadar etkilendiğini sordu.
AK Parti İl Başkanı 7 Oyla Yerini CHP'ye Bıraktı
AK Parti İl Başkanı 7 Oyla Yerini CHP'ye Bıraktı
Sinop Köylere Hizmet Götürme Birliği seçimlerinde AK Parti İl Başkanı Ali Çöpçü 7 oy geride kalarak, yerini CHP İl Genel Meclis Üyesi M. Erdal Uzun'a bıraktı.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
16°C / 9°C
Durum
Az Bulutlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:15
Güneş
07:51
Öğle
12:40
İkindi
14:54
Akşam
17:17
Yatsı
18:45
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 25 5 4 +40 79
2 Fenerbahçe 34 22 4 8 +33 74
3 Torku Konyaspor 34 19 6 9 +11 66
4 Medipol Başakşehir 34 16 7 11 +18 59
5 Osmanlıspor FK 34 14 10 10 +16 52
6 Galatasaray 34 13 9 12 +20 51
7 Kasımpaşa 34 14 12 8 +10 50
8 Akhisar Belediyespor 34 11 10 13 +1 46
9 Antalyaspor 34 12 13 9 +1 45
10 Gençlerbirliği 34 13 15 6 0 45
11 Bursaspor 34 13 16 5 -8 44
12 Trabzonspor 34 12 18 4 -19 40
13 Çaykur Rizespor 34 9 15 10 -9 37
14 Gaziantepspor 34 9 16 9 -19 36
15 Kayserispor 34 7 14 13 -16 34
16 Medicana Sivasspor 34 6 15 13 -14 31
17 Eskişehirspor 34 8 20 6 -25 30
18 Mersin İdmanyurdu 34 5 23 6 -40 21
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?