Advert
Bu haber 07 Aralık 2017 08:27:00 Tarihinde eklenmiştir.

Kadavra üzerinde ders gördüler - Vitrin Haber

Kadavra üzerinde ders gördüler - sinop haber

Kadavra üzerinde ders gördüler - Vitrin Haber

Sinop Üniversitesi Sağlık Yüksekokulu Müdür Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Dilek Sağır ve Hemşirelik Bölüm Başkanı Yrd. Doç. Dr. Bilge Bal Özkaptan gözetiminde Hemşirelik Bölümü 1. sınıf öğrencileri, Anatomi dersi kapsamında, 19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ)Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı'nı ziyaret etti. 

19 Mayıs Üniversitesi (OMÜ) Tıp Fakültesi Anatomi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Mehmet Emirzeoğlu, öğrencilerin anatomi laboratuvarlarında maketler ve kadavralar üzerinde uygulamalı olarak anatomi dersi almaları konusunda destek sağladı. 

Anatomi Anabilim Dalı Öğretim Elemanları Arş. Gör. Meltem Açar Güdek ve Arş. Gör. Emrah Altunsoy tarafından öğrencilere, solunum sistemi, kalp- dolaşım sistemi, sinir sistemi ve kas-iskelet sistemi anatomisi, maketler ve kadavralar üzerinde anlatıldı.

Bu konular üzerine uygulamalı ders alma fırsatı yakalayan öğrenciler, aldıkları teorik bilgileri pekiştirme imkânı buldu.
Anatomi Anabilim Dalı Başkanlığı'na sağladıkları destekten dolayı teşekkürlerini ileten Öğretim Üyeleri, öğrencilerin gerçekleştirilen teknik geziden bilimsel ve sosyal anlamda çok faydalandıklarını ifade etti. 

 

Yorum Yap
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
14°C / 10°C
Durum
Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
06:20
Güneş
07:56
Öğle
12:43
İkindi
14:56
Akşam
17:19
Yatsı
18:47
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?