Advert
Bu haber 09 Ocak 2018 12:19:36 Tarihinde eklenmiştir.

“Dedikodu üretmeyin”

Sinopspor Kulübü Başkanı Ayhan Özhan ve yönetim kurulu üyeleri bir basın toplantısı düzenleyerek sezonun ilk yarısı için değerlendirmede bulundu. ilk devre

“Dedikodu üretmeyin”

Sinopspor Kulübü Başkanı Ayhan Özhan ve yönetim kurulu üyeleri bir basın toplantısı düzenleyerek sezonun ilk yarısı için değerlendirmede bulundu.

ilk devre değerlendirmesi, hedefler ve amaçlar hakkında bilgi alışverişinde bulunmak amacıyla böyle bir toplantı düzenlediklerini belirten Sinopspor Kulübü Başkanı Ayhan Özhan; “Sinopspor, Spor Toto Bölgesel Amatör Ligi (BAL) 4. Grupta mücadele ediyor ve 2017-2018 sezonu ilk yarı maçlarını tamamladı. Spor Toto BAL’da 2017-2018 sezonu öncesinde Ziraat Türkiye Kupası ile Sinopspor tarihinde ilk defa 3. tura kadar yükseldi.  Aynı zamanda Ulusal kanalda 3 canlı yayın ile dünya medyasına bir takım hem spor hem de sporun dışında konular ile twitter’da dünyada ilk 21’e girdi. Dünyanın çeşitli ülkelerinde yaşayan Sinoplular mesajlar gönderdi. Sinopspor Kulübü olarak hep birlikte gördük, taraftarlarımız stada sığmadı. Bir o kadar insan geri döndü” dedi.

 SİNOPSPOR’UN KESİNLİKLE ÜST LİGLERE ÇIKMASI GEREKİYOR

Takımın her çıktığı maça galibiyet hedefi ile çıktığının altını çizen Sinopspor Kulübü Başkanı Ayhan Özhan, Sinopspor’un kesinlikle üst lige çıkması gerektiğini belirtti. Özhan; “Halkın Sinopspor’a ve futbol’a olan açlığını hep birlikte görüyoruz. Bu da demek oluyor ki Sinopspor kesinlikle üst liglere çıkması gerekiyor” diye konuştu.

  ŞANSSIZLIKLAR YAŞADIK

Ziraat Türkiye Kupası maçlarından sonra Spor Toto BAL 2017-2018 sezonuna başladığını belirten Başkan Özhan; “13 karşılaşma oynandı. İlk devrede yaşayabileceğimiz tüm şansızlıkları yaşadık. Hem yönetim kurulu üyelerimiz hem de teknik ekibimiz ile yaptığımız değerlendirmede deplasman ya da iç sahada oynanan maçlarda çok şanssızlıklar yaşadık. Geçmişte yaşadığımız sıkıntıları tecrübeleri değerlendirip ilerleyen maçlarımızda bunları yapmamamız gerekiyor. Kaybettiğimiz maçlarda önde olduğumuz maçlardı. Görele maçı 8-1 bitecek bir maçtı, ama 1-1 bitti. Maalesef futbolda yaşanabilecek en kötü şanssızlıkları yaşadık. Sezonun ilk yarısında Teknik ekibimizde bir değişiklik yaşadık. Daha tecrübeli hoca ve teknik ekip getirdik. Teknik ekibimiz yaptığı çalışmalar sonucunda 2 Ocak 2018 tarihinde başlayacak olan 2. Transfer döneminde tespit edilen genç dinamik oyuncuları transfer ederek inşallah ikinci devreye başlayacağız. Teknik ekibimiz hedefi olan bilinçli bir ekip. Buradaki futbolcularımızdan da Sinopspor’a yararlı olan futbolcular kalacaklar. Bunların dışında bizlere emek veren futbolcularımıza teşekkür ederek yollarımızı ayıracağız. 

 GENÇ VE DİNAMİK FUTBOLCULARLA YOLA DEVAM EDECEĞİZ

Fenerbahçe, Beşiktaş, Galatasaray, Trabzonspor gibi büyük takımların alt yapısında oynamış kendilerine hedef koymuş futbolcular ile yola devam edeceklerini söyleyen Ayhan sözlerine şöyle devam etti; “Aldığımız futbolcuları da sadece para almak için değil, Sinopspor’da futbol oynayacak ve hedefe ulaşabilecek futbolculardan yana tercihimizi kullanacağız. Bu çalışmalarımız ve tespitlerimiz yapıldı. Alınan futbolcular ile gelecek yıllardaki Sinopspor’un iskeletini oluşturacak ve gelecekteki başarısı için yatırım yapmış olacağız”.  

 SPORUN EN BÜYÜK AMACI TANITIMDIR

Sporun en büyük amacının tanıtım olduğuna vurgu yapan Sİnopspor Kulübü Başkanı Ayhan Özhan; Kamu oyunda bizim duyduğumuz ve çeşitli şekillerde yapılan Alanzinho ve Teteh olayı var. Alanzinho ve Teteh’in Sinopspor’a gelmesi ile ulusal kanallarda yapılan yayınlarla Sinop’ta olduğu gibi ülke genelinde de çok büyük yankı yaptı. Sinop’ta kültür turizm ve tanıtım adına bu yıl en fazla tanıtımı Sinopspor yapmıştır. Trilyonlar harcanarak yapılmayacak reklamı biz Sinopspor Kulübü sayesinde ülke ve dünyada çok güzel bir şekilde yaptık. Sporunda en büyük amacı tanıtımdır. Alanzinho ve Teteh’e emeklerinden ve beyefendiliklerinden dolayı sizlerin huzurunuzda teşekkür ediyorum. Deplasmana gittiğimizde bile karşı takımın taraftarları sadece resim çektirmek için Alanzinho ve Teteh’i bekliyorlardı. Onlarda gerekli özveriyi göstererek tarafların bu isteğini kırmadan resim çektiriyorlardı” dedi.      

 ŞAMPİYONLUĞA OYNAYAN BİR TAKIM ORTAYA KOYMAYA ÇALIŞTIK

Sinopspor olarak şampiyonluğa oynayan bir takım ortaya koymaya çalıştık diyen Özhan; “Sinop’ta İstanbul’da yaşayan Sinopspor taraftarlarının da beklentisi ister istemez yükseldi. Bizimde hedefimiz iyi şeyler yaparak üst sıralarda yer almak. Ama futbol öyle bir spor ki bütün takımlar yatırım yapıyor ve sadece 1 şampiyon çıkıyor. İlk yarıda puan istatistiği olarak maalesef baya puan kaybı yaşadık. Maçlarda yaşanan şanssızlıkları taraftar gruplarımızda, televizyondan maçımızı izleyenlerde gördü. 

 

ALANZİNHO VE TETEH OLAYI

Ligde ilk yarı 17 Aralık’ta bitiyordu ve Alanzinho ile Teteh’in uçak biletleri 18 Aralık tarihi olarak 5 ay önceden zaten Brezilya ve Amerika olarak alınmıştı. Hem devre arası olması hem de yılbaşı için aileleri ile birlikte zaman geçirmek için. Kamuoyunda çıkan bilgi kirliliği var, giden futbolcularımız başka bir şekilde gitmedi. Fakat gerek yönetim kurulu gerekse sponsorumuz Hamit Maden Bey ile yapmış olduğumuz görüşmeler sonucunda Alanzinho ve Teteh’e 2. Yarıda gerek olmadığını düşündük. Yoksa hala bizim futbolcularımız, bir kulübe gitmiş değiller. İstediğimiz zaman çağırırız gelirler. Havaalanından beraber uğurladığımız, ileride Sinop’tan ev alıp yerleşebilecek arkadaşlarımız. Onlar burayı çok sevdiler, bizlerde onları çok sevdik. Ama ekonomik anlamda belli bir maliyeti olduğu için, ligde bulunduğumuz istatistiki konum itibariyle yaptığımız görüşmeler sonucunda 2. Devrede bu arkadaşlarımızı çağırmama kararı aldık. Kendilerine Sinopspor’a vermiş oldukları emeklerinden, katkılardan dolayı teşekkür ediyoruz” dedi. 

 SİNOPSPOR’UN EKONOMİK DURUMU

Sinopspor’un ekonomik durumu hakkında da bilgi veren Başkan Özhan; “Sinopspor Kulübü geçen yıldan beri Sinop Belediyesi’ne ait 2 otoparktan elde edilen gelir ve yönetim kurulu üyelerimizin kendi çabaları ile zaman zamanda çektiğimiz kredilerle kulübümüzü ayakta tutmaya çalıştık. Çeşitli girişimlerimiz var. Buradaki cafeden gelen gelirimiz var. Sinopspor’a gelir getirebilecek bir takım projeler üzerinde çalışmalarımız var. Valimizden, milletvekillerimizden, il başkanlarımızdan destek almaya çalışıyoruz. Sinopspor’a 1970 yılından itibaren çeşitli başkanlar yöneticiler gelmiş geçmiş, Sinopspor hepimizin. Bugün biz varız, yarın başkası, ertesi gün bir başkası olur. Kulübümüzün ekonomisini artırmak için bir takım girişimlerimiz var. Çeşitli mesire alanları, Karakum tesisleri ve Akliman’da Sinopspor’a ekonomik olarak gelir sağlayacak bir şeyler için uğraşıyoruz. Sinopspor’a gelir sağlayacak ne varsa bunların peşindeyiz.  İnternet aracılığı ile forma satışlarımız devam ediyor, oradan baya bir gelir geliyor. Türkiye’de yaşayan Sinoplular ve Sinoplu olmayanlarda formanın güzelliği ve dizaynını beğenerek forma alıyorlar. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın gece gündüz çabası ile gerek kredi gerekse bağış yolu ile yapılan gelirlerle kulübümüzü özellikle Bölgesel Amatör Ligde ağır olan yükünü azaltmak için uğraşıyoruz.  Bu yükü hep beraber kaldırdık. Bu sene özellikle Maden Grup Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Maden Bey ve ekibine Sinopspor’a maddi ve manevi katkılarından dolayı özellikle teşekkür etmek istiyorum. Alanzinho ve Teteh’i aldı, futbolcularımızın peşinat ödemeleri noktasında yardımcı oldu. Kamu oyunda çıkan bazı haberlerde “alın şu parayı kullanın” gibi bir durum yok. Hamit beyin bu kulübe verdiği destek var. Bizimde kendi imkanlarımız doğrultusunda yaptığımız çalışmalarımız var. Bizlerde bu katkıları yaptık.  Dedikodu üretim merkezlerinde oturup dedikodu yapacağınıza gelin oturalım konuşalım eleştiri yapacaksanız eleştirin çözüm sunacaksanız çözüm sunun. Ama kamu oyunu yalan yanlış bilgilerle meşgul etmeyin.  Amacımız kulübümüzün ekonomisini artırıp geliştirerek Sinopspor’u daha iyi yerlere götürmek.

 

Etiketler
Yorum Yap
Magazin
Uysal ailesinin mutlu günü - Vitrin Haber
Uysal ailesinin mutlu günü - Vitrin Haber
Uysal ailesinin mutlu günü - sinop haber
Kavazak ve Erkan ailelerinin mutlu günü - Vitrin Haber
Kavazak ve Erkan ailelerinin mutlu günü - Vitrin Haber
Kavazak ve Erkan ailelerinin mutlu günü - sinop haber
Minikler hayallerindeki karakterleri canlandırdı
Minikler hayallerindeki karakterleri canlandırdı
Sinop'ta, Merkez Ada Anaokulu öğrencileri, sevdikleri çizgi film karakterlerinin kostümlerini giyerek onları canlandırdı.
Öğretmenlerden yaşlılara ziyaret
Öğretmenlerden yaşlılara ziyaret
Sinop İl Milli Eğitim Müdürlüğü Rehberlik Bölümü öğretmenleri, sosyal sorumluluk projesi kapsamında Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kalan yaşlıları ziyaret etti.
Boyabatlı öğrencilerden Mehmetçik'e mektup
Boyabatlı öğrencilerden Mehmetçik'e mektup
Boyabatlı öğrenciler,
Üniversite Öğrencilerinden
Üniversite Öğrencilerinden
Sinop Üniversitesi Yeniler Öğrenci Kulübü tarafından
Afrin Şehitleri İçin Yazdığı Şarkıya İlgi Her Geçen Gün Artıyor '
Afrin Şehitleri İçin Yazdığı Şarkıya İlgi Her Geçen Gün Artıyor '
Afrin Şehitleri için rap şarkı yazan Cimnastik eğitmeni Mustafa Karaca magazin sayfalarında yerini aldı. İlgi ise her geçen gün artıyor.
Sinoplu Çiftten Mutluluğun Sırrı !
Sinoplu Çiftten Mutluluğun Sırrı !
Sinop'ta yaşayan 53 yıllık evli Yıldız çifti Show TV ekranlarında yayınlanan 'Pelin Karahan'la Nefis Tarifler' adlı yemek programına katılarak, hem yemek yaptılar, hem de yarım asırlık mutluluğun sırrını paylaştılar.
Muhtar'dan Mahalleye Zeytin Ağacı
Muhtar'dan Mahalleye Zeytin Ağacı
Zeytinlik Mahallesi Muhtarı Adem Şahin'in mahallesine 'Zeytin Ağacı' dikmesi vatandaşlar tarafından büyük beğeni topladı.
Asker Abileri İçin Fetih Suresi Okudular
Asker Abileri İçin Fetih Suresi Okudular
Sinop Hasibe Hatun Erkek Yatılı Hafızlık Kur’an Kursu öğrencileri asker abileri için Fetih Suresi okuyarak dua ettiler.
'Asım'ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek'
'Asım'ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek'
Bulduğu her fırsatta şehitliği ziyaret eden Üniversite öğrencisi nin söyledikleri, 'Asım'ın nesli diyordum ya, nesilmiş gerçek' dedirttirdi.
Son Dakika Magazin Haberleri - Vitrin Haber
Son Dakika Magazin Haberleri - Vitrin Haber
Son Dakika Magazin Haberleri - sinop haber
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:25
Güneş
06:53
Öğle
12:31
İkindi
15:25
Akşam
17:57
Yatsı
19:18
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 25 5 4 +40 79
2 Fenerbahçe 34 22 4 8 +33 74
3 Torku Konyaspor 34 19 6 9 +11 66
4 Medipol Başakşehir 34 16 7 11 +18 59
5 Osmanlıspor FK 34 14 10 10 +16 52
6 Galatasaray 34 13 9 12 +20 51
7 Kasımpaşa 34 14 12 8 +10 50
8 Akhisar Belediyespor 34 11 10 13 +1 46
9 Antalyaspor 34 12 13 9 +1 45
10 Gençlerbirliği 34 13 15 6 0 45
11 Bursaspor 34 13 16 5 -8 44
12 Trabzonspor 34 12 18 4 -19 40
13 Çaykur Rizespor 34 9 15 10 -9 37
14 Gaziantepspor 34 9 16 9 -19 36
15 Kayserispor 34 7 14 13 -16 34
16 Medicana Sivasspor 34 6 15 13 -14 31
17 Eskişehirspor 34 8 20 6 -25 30
18 Mersin İdmanyurdu 34 5 23 6 -40 21
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?