Advert
Bu haber 12 Ocak 2018 18:10:18 Tarihinde eklenmiştir.

Gerze’deki yurt sorunu görüşüldü - Vitrin Haber

Gerze’deki yurt sorunu görüşüldü - sinop haber

Gerze’deki yurt sorunu görüşüldü - Vitrin Haber

Sinop Üniversitesi Gerze İlçesi Fakülte ve Yüksekokullar Yardımlaşma Dayanışma ve Geliştirme Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Ergün beraberindeki, Hakkı Zafer Tunç, Selçuk Pepenoğlu ve Alaattin Baş ile birlikte Gerze Kaymakamı Murat Güven'i ziyaret ederek dernek çalışmaları hakkında bilgiler paylaştı.

Yapılan ziyarette Gerze Kaymakamı Murat Güven'le bir süre sohbet eden heyet daha sonra ilçenin yurt sorunu ile ilgili görüşlerini iletti. Gerze'nin KYK yurduna ihtiyaç duyduğunu söyleyen Dernek Başkanı Fatih Ergün, Kaymakam Güven'den KYK yurdunun yapılacağı arazi tahsisi konusunda destek istediklerini belirtti.

Ergün yaptığı açıklamada; ''Gerze Meslek Yüksekokulu'nu tercih ederek ilçemize okumaya gelen öğrencilerin en önemli sorunlarının yurt ihtiyacı olduğunu bu nedenle KYK yurdu olmadığı için ev kiralayan veya ilçemizde pansiyon ve otel hizmeti veren işletmelerde kalan öğrencilere yeterli barınma olanağı sağlamak amacıyla çalışma yürüttükleri bilgisini Kaymakam Murat Güven ile paylaşarak bu kapsamda taleplerimizi dile getirdik. Bu konuda gerekli desteği vereceğini ve konunun takipçisi olacağını ifade eden Sayın Kaymakamımız derneğimiz ile birlikte ortak çalışarak sorunu halletmek için harekete geçeceğini söyledi. Bizlerde dernek üyeleri olarak gösterdiği ilgiden dolayı İlçemiz Kaymakamı Murat Güven'e teşekkür ediyoruz'' dedi.

gerzeninsesi.com


 

Yorum Yap
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?