Advert
Bu haber 12 Ocak 2018 18:10:51 Tarihinde eklenmiştir.

Belediye'nin 'Nokta Kadar Çöp Yok' Yalanını Tabiat Ana Yalanladı!

CHP'li Sinop Belediyesinin geçtiğimiz yıl yaptığı çevre katliamının izleri bu sefer balıkçı ağlarına yansıdı. Balık tutmak için denize açılan balıkçıların ağları, balık yerine çöple doldu, gazeteci Deniz Özen ise bu konuyu Ülke gündemine taşıdı.

Belediye'nin 'Nokta Kadar Çöp Yok' Yalanını Tabiat Ana Yalanladı!

 

CHP'li Sinop Belediyesinin geçtiğimiz yıl yaptığı çevre katliamının izleri bu sefer balıkçı ağlarına yansıdı. Balık tutmak için denize açılan balıkçıların ağları, balık yerine çöple doldu, gazeteci Deniz Özen ise bu konuyu Ülke gündemine taşıdı.

 

KARADENİZ'DEN ÇÖP FIŞKIRIYOR
Dün sabah  balık tutmak için denize açılan Sinoplu balıkçılar, denize attıkları avlarını çöp yığını olarak geri çekti.

Sinop'un ada burnu mevkisinde yani, çevre katliamının olduğu bölgede balık yerine denizden çöp çıkartan balıkçılar gözlerine inanamadı.

Çöple dolu ağlarını denizden çıkartmaya çalışan balıkçılar zor anlar yaşarken, ekmek parası için balık bekledikleri ağlarını çöple dolu görünce ne yapacaklarını şaşırdı.

CHP'Lİ BAŞKAN NOKTA KADAR ÇÖP YOK DEMİŞTİ

Türkiye'nin en mutlu İli olan Sinop Sabah'ın manşetiyle CHP'li Belediye'nin yaptığı çevre katliamı ile gündeme gelmişti. CHP'li Belediye Başkanı Baki Ergül, çıkan haberler sonrasında çevre katliamını yalanlayarak; ' Haberin yapıldığı Çukurbağı Mevkisindeki eski Şehir Çöplüğüne Sinop Belediyesi hiçbir şekilde çöp dökmemektedir. Söz konusu yerde nokta kadar çöp bulunmamaktadır ' demişti.

ÇEVRECİLER NEREDESİNİZ?
Çevre katliamı ile ülkenin gündemine oturan mutlu kentte faaliyet gösteren çevreci derneklerden bu katliama en ufak bir ses dahi çıkarmamaları kafalarda soru işaretlerine yol açtı. Sivil Toplum Kuruluşlarının sessizliğini eleştiren vatandaşlar; 'Nükleer Santral ile ilgili sokaklarda kendisini yırtanlar, bu çevre katliamına sessiz kalması ne kadar samimi olduklarını gözler önüne serdi. Onların derdi ne doğa, nede yarınlar, terk dertleri ideolojiye kölelikten başka birşey olmadığını gösterdiler' 

KEMALİSTLER NEREDE SİNİZ? 
CHP'li Belediye ile yönetilen Sinop'ta açık açık yapılan çevre katliamına Kemalistlerde sessiz kaldı. Görüntü ve fotoğraflarla belgelenen çevre katliamını yalanlayan Sinop Belediyesi'ne sitem eden vatandaşlar; ' Kemalistlik bu değil, bu katliam kabul edilemez. Balıkçıların ağlarından balık değil çöp çıkıyor. Belediye ise hala yalanlamaya çalışıyor. Sinop sol ideolojinin hakim olduğu bir kent, Kemalistliğin gereği bu katliama çok ses çıkmalıydı, ama görünüyor ki, herşey lafta kalmış. Gerçek Kemalist anlayışı bu değil, temizliğin parti ile de alakası yok, temizlik imandan gelir' diyerek tepkilerini dile getirdi.

KARADENİZ TEMİZLENMELİ!
Balıkçıların ağlarına çöp yığınları takılıyorsa, denizin dibi çöplük olmuş demektir. Yetkililer bu konuya el atmalı ve özellikle Sinop'un kuzey tarafı başta olmak üzere  denizlerimiz temizlenmeli. Kendi ellerimizle pislettiğimizi, yine kendimiz temizleyeceğiz. 

HADİ BİZ YANDAŞIZ, YA TABİAT ANA?

Konu ile ilgili konuşan gazeteci Deniz Özen şunları söyledi; ' Gündeme taşıdığım çevre katliamı için ' Yandaş Medya' diyerek, katliamın üzerini örtmeye çalışanlar, tabiat anaya da yandaş diyecekler mi? Bu işin siyasetle, particilikle alakası yok. Hepimiz burada yaşıyoruz, sessiz kalanlar en az bu katliamı yapanlar kadar da suçludur. Çocuklarımıza güzel yarınları bu şekilde mi bırakacağız? Yazık değil mi bizlere? çocuklarımıza, evine ekmek götürmek için denize ağlarını atan balıkçılara yazık değil mi?

Çevreciler suskun, bende onlara buradan soruyorum, siz neyin çevresinde siniz? siz neyin peşinde siniz? Bu katliamın önüne zorla da olsa geçildi. Şimdi temizleme zamanı, temizlemek için söz verenler artık harekete geçmeli' diye konuştu.Etiketler
Yorum Yap
Güncel
Sinop'ta 2 bin 300 yıllık mozaikler bulundu - Vitrin Haber
Sinop'ta 2 bin 300 yıllık mozaikler bulundu - Vitrin Haber
Sinop'ta 2 bin 300 yıllık mozaikler bulundu - sinop haber
Sinop'ta 90. yıl coşkusu - Vitrin Haber
Sinop'ta 90. yıl coşkusu - Vitrin Haber
Sinop'ta 90. yıl coşkusu - sinop haber
Pakistanlı göçmenler İstanbul diye Sinop’a bırakıldı - Vitrin Haber
Pakistanlı göçmenler İstanbul diye Sinop’a bırakıldı - Vitrin Haber
Pakistanlı göçmenler İstanbul diye Sinop’a bırakıldı - sinop haber
İstanbul'da Sinop mantısı kuyruğu - Vitrin Haber
İstanbul'da Sinop mantısı kuyruğu - Vitrin Haber
İstanbul'da Sinop mantısı kuyruğu - sinop haber
Sinop'ta 450 kişi istihdam edilecek - Vitrin Haber
Sinop'ta 450 kişi istihdam edilecek - Vitrin Haber
Sinop'ta 450 kişi istihdam edilecek - sinop haber
Kaybolduğu iddia edilen tablo tekrar yerinde - Vitrin Haber
Kaybolduğu iddia edilen tablo tekrar yerinde - Vitrin Haber
Kaybolduğu iddia edilen tablo tekrar yerinde - sinop haber
Bin 372 öğrenci kapasiteli KYK yurdu yeni döneme hazır - Vitrin Haber
Bin 372 öğrenci kapasiteli KYK yurdu yeni döneme hazır - Vitrin Haber
Bin 372 öğrenci kapasiteli KYK yurdu yeni döneme hazır - sinop haber
3 milyonu aşkın İdlibli yardım bekliyor - Vitrin Haber
3 milyonu aşkın İdlibli yardım bekliyor - Vitrin Haber
3 milyonu aşkın İdlibli yardım bekliyor - sinop haber
DSİ’den Sinop içme suyuna tam not - Vitrin Haber
DSİ’den Sinop içme suyuna tam not - Vitrin Haber
DSİ’den Sinop içme suyuna tam not - sinop haber
Sinop sahibini arıyor!
Sinop sahibini arıyor!
Dün gece aniden bastıran yağmur Sinop'ta hayatı felç etti! İşte HALKSESİ.Com'un 05414301000 numaralı whatsapp ihbar hattına vatandaşlar tarafından gönderilen o görüntüyü yorumsuz olarak yayımlıyoruz.
O bir deha!
O bir deha!
Sinop'un Boyabat ilçesinde doğuştan görme engelli olan 26 yaşındaki İnayet Hıdır adlı genç,önce Boyabat'ta liseyi bitirdi sonra gidip Bartın Üniversitesi'nden mezun oldu.Şimdi ise " Devletime ve Milletimize hizmet etmek görevimiz "diyerekten,Boyabat Belediyesine ait 15 Temmuz Kültür merkezi'nde bilgi işlem uzmanı olarak görev almış durumda. 3 Kardeşten ortancısı olan İnayet Hıdır'ın bir kardeşi de kendisi gibi görme özürlü ve aynı zamanda da zihinsel engelli.Azmi ve akıllı oluşu ile Boyabat'ın AK partili Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'nın dikkatini çeken Hıdır,görev aldığı kültür merkezindeki bilgi işlem bürosunda bir bilgisayarı sıfır baştan kurabiliyor ve silinen dosyaları kurtarabiliyor.Yüzde 5 ışığı görebildiğini söyleyen İnayet Hıdır " İnsan yüzlerini fark edemiyorum yazıları göremiyorum ama ortamı az çok fark edebiliyorum yani nereye gittiğimi kestirebiliyorum "dedi.
Tam kripto çıktı!
Tam kripto çıktı!
İçişleri Bakanlığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçtiğimiz gün açığa alınan Şırnak Vali Yardımcısı Adem Ergül'ün Sinop'ta da görev yaptığı ve bu görevi sırasında yolsuzluk' iddiaları nedeniyle açığa alındığı öğrenildi. İçişleri Bakanlığınca, devam eden FETÖ/ PDY soruşturmaları kapsamında, Şırnak Vali Yardımcısı Adem Ergül, görevden alındı. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen görevden uzaklaştırılma yazısı, vali yardımcısı Ergül'e tebliğ edildi. Ergül, içişleri bakanlığının 2017 yılı yaz kararnamesi ile Sinop Vali yardımcılığından Şırnak Vali yardımcılığı görevine atanmıştı. Şırnak'a Eylül 2017 yılında atanan Ergül, daha önce Sinop'ta 'yolsuzluk' iddiaları nedeniyle açığa alındı. Ergül'ün hakkındaki soruşturma devam ederken Şırnak'ta göreve başladı. PKK terör örgütünün etkin olmaya çalıştığı illerden birisi olan kentte Ergül, kritik görevlerde bulundu. OHAL Komisyon Başkanlığı, Polis ve Jandarmadan sorumlu Vali Yardımcılığı, İl Vali Vekilliği, Kamu İhaleleri gibi kurumlar Ergül'ün sorumluluğunda yer aldı. Ergül'ün, polis ve Jandarmadan sorumlu Vali Yardımcısı olarak tüm kozmik operasyon bilgilerine erişim imkanı vardı. GİZLİ TOPLANTILAR YAPTI Ergül'ün PKK ve FETÖ bağlantılı şahıslarla Ankara'da lüks otellerde gizli yaptığı toplantılar yaptığı öğrenildi. Ergül'ün Şırnak'ta icra edilen olan Meskun Mahal Operasyonları sırasında (şehir merkezinde yapılan) görev almış olan gazi ve personele karşı yaptığı mobinge varan yaklaşımlarda bulunduğu belirtildi.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:18
Güneş
06:46
Öğle
12:32
İkindi
15:32
Akşam
18:06
Yatsı
19:27
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 25 5 4 +40 79
2 Fenerbahçe 34 22 4 8 +33 74
3 Torku Konyaspor 34 19 6 9 +11 66
4 Medipol Başakşehir 34 16 7 11 +18 59
5 Osmanlıspor FK 34 14 10 10 +16 52
6 Galatasaray 34 13 9 12 +20 51
7 Kasımpaşa 34 14 12 8 +10 50
8 Akhisar Belediyespor 34 11 10 13 +1 46
9 Antalyaspor 34 12 13 9 +1 45
10 Gençlerbirliği 34 13 15 6 0 45
11 Bursaspor 34 13 16 5 -8 44
12 Trabzonspor 34 12 18 4 -19 40
13 Çaykur Rizespor 34 9 15 10 -9 37
14 Gaziantepspor 34 9 16 9 -19 36
15 Kayserispor 34 7 14 13 -16 34
16 Medicana Sivasspor 34 6 15 13 -14 31
17 Eskişehirspor 34 8 20 6 -25 30
18 Mersin İdmanyurdu 34 5 23 6 -40 21
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?