Advert
Bu haber 12 Şubat 2018 08:20:22 Tarihinde eklenmiştir.

'Bir Ayancık Belgeseli' Küçükçekmece’de  - Vitrin Haber

'Bir Ayancık Belgeseli' Küçükçekmece’de  - sinop haber

'Bir Ayancık Belgeseli' Küçükçekmece’de  - Vitrin Haber

Küçükçekmece Belediyesi Sefaköy Kültür ve Sanat Merkezi ‘Bir Ayancık Belgeseli’ adlı fotoğraf sergisine ev sahipliği yaptı. Serginin açılışına; Küçükçekmece Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Salih Çevik, eski Galatasaray ve Milli Takım oyuncusu Hakan Ünsal, Ayancık Kültür ve Kalkındırma Derneği (AYKAD) Başkanı Sedat Orhan, Sinop Dernekler Federasyonu (SİNDEF) Başkanı Engin Kırmızıgül ve çok sayıda sanatsever katıldı.

“Ayancık çok dilli, renkli ve dinli bir kent”
Fotoğraf sergisini düzenleyen belgesel fotoğrafçı Volkan Atılgan, katılımcılara teşekkür ederek, “'Tarabalar' kelimesi tahtadan yapılmış çit anlamına geliyor. Tarabalar, sosyal hayat ile özel hayatı birbirinden ayıran şeffaf bir tüldür Anadolu’da ve Ayancık'ta. Tahta çıtaların arasından gözünüzü uzattığınızda, içerideki özel hayata tanıklık edersiniz. Kapınızın üzerinde anahtarınız varken huzur içinde uyursunuz. Ayancık tarihte çok dilli, çok renkli ve çok dinli bir kentmiş. Bugün hala Sinop'ta otomobilinizin anahtarı üzerindeyken güven içerisinde alışveriş yaparsınız. Biz bu yüzden fotoğraf koleksiyonunun adına 'Tarabalar' adını verdik" dedi.

Küçükçekmece Belediyesi Kültür Müdürü Salih Çevik, sergiye ev sahipliği yapmaktan mutluluk duyduklarını ifade ederek, emeği geçenlere teşekkür etti. Salih Çevik, Volkan Arslan’ı tebrik ederek, sanatçıya çiçek takdim etti.

Dünyanın en büyük fotoğraf koleksiyonlarından biri
Serginin 16 bin 800 kare fotoğraftan oluştuğunu kaydeden Atılgan, "Fotoğraf koleksiyonu 184 aileden toplandı. Bu yönüyle dünyanın en büyük fotoğraf koleksiyonlarından biri. Sergi Rusya dahil, 13 farklı noktada sergilendi" diye konuştu.

13 Şubat'a kadar ziyaret edilebilecek

Cumhuriyet tarihi ile birlikte Türkiye ormancılık tarihi ve Türkiye orman endüstri tarihine de ışık tutan ‘Tarabalar’ Bir Ayancık Belgeseli adlı fotoğraf sergisi, SKSM'de 13 Şubat'a kadar ziyaret edilebilecek.

Yorum Yap
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
13:00
İkindi
15:53
Akşam
18:25
Yatsı
19:46
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?