Advert
Bu haber 12 Şubat 2018 08:23:25 Tarihinde eklenmiştir.

Sinop Bu Olayla Ülke Gündemine Oturdu !

Belediye önce güneş enerji sistemi kurdu, daha sonra güneş görmediği için çalışmıyor demesi bir anda ülke gündemine oturdu.

Sinop Bu Olayla Ülke Gündemine Oturdu !

Belediye önce güneş enerji sistemi kurdu, daha sonra güneş görmediği için çalışmıyor demesi bir anda ülke gündemine oturdu.

 

Sinop Belediyesi tarafından geçtiğimiz yıl Haziran ayında binlerce lira harcanarak alınan  güneş enerjisi ile çalışan şarj cihazları çalışmıyor. Belediyenin ise buna gerekçe olarak, güneş görmediği için çalışmadığını söylenmesi kentte şaşkınlık yarattı. Bunu duyan vatandaşlar; 'Nükleere karşı çıkan Sinop Belediyesinin savundukları güneş enerjisinden bir haber' dedi.

Nükleer Santrale karşı olduklarını her fırsatta dile getiren Sinop Belediyesi tarafından yaklaşık olarak 40 bin TL harcanarak alınan güneş enerjisi ile çalışan şarj cihazları çalışmıyor. Söz konusu cihazların  neden çalışmadığını belediyeyeye soran vatandaşlara belediye bilgi işlem yetkilileri, cihazların güneş görmemesinden dolayı çalışmadığını söylemesi kentte şaşkınlığa neden oldu.

40 BİN TL HARCANMIŞ!
Sinop Belediyesi tarafından alınan güneş enerjisi ile çalışan şarj cihazlarının birim fiyatının 20 bin TL olduğu, Sakarya caddesine alınan iki adet cihazın toplam maliyeti ise 40 bin Türk Lirası olduğu öğrenildi. Ancak cihazlar kurulduğundan bu yana hiç çalışmadı.
 BELEDİYEDEN FIKRA GİBİ BAHANE 'ORASI GÜNEŞ GÖRMÜYOR'

Sinop Belediyesi tarafından binlerce lira harcanarak alınan güneş enerjili  sistemin çalışmama nedenini, 'Güneş enerjisi ile çalışan cihazların bulunduğu noktanın güneş görmemesi ve bu yüzden çalışmadığını söyledi.  Bu ironiye şahit olan vatandaşlar, ' Nükleer Santrale karşı olduklarını ifade eden CHP'li belediye, güneş enerjisinden bir haber. Savundukları güneş enerji sisteminin nasıl çalıştığından bile haberleri yok.  Güneş enerji sistemleri gün ışığından güç alarak çalışan bir sistemdir.Herkes bildiği işi yapmalı ve bilmediği işi bilenlere bırakmalı' diyerek tepki gösterdi.
Binlerce lira harcanarak alınan güneş enerji sistemi ile çalışan şarj sisteminin güneş görmeyen yere nasıl koyulduğu merak konusu olurken, söz konusu sistemi vatandaşlar şimdilik oturmak için kullanıyor.

BELEDİYE BAŞKANI ERGÜL; GÜNEŞ GÖREN YERE ALIRIZ
Konu ile ilgili konuşan Sinop Belediye Başkanı Baki Ergül; '  Söz konusu cihazlardan sakarya caddesine iki adet mevcut. Bunlardan birisi akülü engelli araçların şarj edilebilmesi için, diğeri de telefon şarj etme ve internet için uygulandı. Güneş gömediği için çalışmıyorsa, güneş gören yere koyarız.

Gazeteci Deniz Özen imzalı haber bir anda ülke gündemine oturdu.

Sabah Gazetesi

Takvim GazetesiEtiketler
Yorum Yap
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
13:00
İkindi
15:53
Akşam
18:25
Yatsı
19:46
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?