Advert
Bu haber 02 Mart 2018 10:07:55 Tarihinde eklenmiştir.

Yaralar sarılabilir ancak acılar unutulamaz! - Vitrin Haber

Yaralar sarılabilir ancak acılar unutulamaz! - sinop haber

Yaralar sarılabilir ancak acılar unutulamaz! - Vitrin Haber

Açıklamasında 28 Şubat 1997 tarihinde Türkiye'nin post modern bir darbeyle muhatap olduğunu ifade eden AK Parti 25. Dönem Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, 28 Şubat darbesinin yıldönümü vesilesiyle tüm darbeleri bir kez daha şiddetle ve nefretle kınadığını söyledi. Tokmak; “21 yıl önce “demokrasiye balans ayarı yaptık” diyerek Türkiye Cumhuriyeti tarihine kara bir leke daha eklendi. 

Demokrasi kavramını bir türlü dillerinden düşürmeyenlerin, ancak; kendilerinden farklı düşünen her kim olursa yok edilmelidir mantığı ile hareket edenlerin takkelerinin düşüp, kellerinin görüldüğü günün adıdır 28 Şubat. Halkın kullandığı oyun kutsallığından söz ederek, milyonlarca vatandaşın oyu ile işbaşına gelmiş hükümeti vesayet ile yıkma teşebbüsünün adıdır 28 Şubat. Cumhuriyeti koruma adı altında farklı ses ve düşüncelere tahammülü olmayanların, tek tip elbise gibi, tek tip düşünce yaratma gayretleri sonucu Türk Siyasi tarihinde önemli bir noktaya gelmiş bulunan Refah Partisini kapatma planlarının uygulamaya konulduğu tarihin başlangıcıdır 28 Şubat. Parti kapatma ile yetinmeyerek, o çok eleştirdikleri 12 Eylül darbesinin bir benzeri olarak başta Rahmetle andığımız Necmettin Erbakan olmak üzere çok sayıda siyasetçiye siyaset yasağının uygulandığı utanç gününün başlangıcıdır 28 Şubat. 

Üniversitelerimizde başörtü yasağının en vahşi baskılarla sürdüğü bir dönemde, Başbakan Necmettin Erbakan tarafından başörtüsünün serbest bırakılmasını 1 Şubat tarihinde Bakanlar Kurulunda imzaya açmasından korkuya kapılanların ve Sincan Belediyesinin hazırladığı Kudüs Gecesinde bir tiyatro sahnesinden ürkenlerin Ordunun tanklarını Ankara sokaklarında yürüterek Türkiye Büyük Millet Meclisine ve o Meclisten çıkmış İktidarına dipçik gösterdiği kara gündür 28 Şubat” dedi. 

BUGÜN ARTIK DARBELERDEN SÖZ DAHİ EDİLEMİYORSA BU GÜÇLÜ LİDER VE GÜÇLÜ İKTİDAR SAYESİNDEDİR
Günümüzde artık darbelerden söz dahi edilemediğinin altını çizen AK Parti 25. Dönem Sinop Milletvekili Cengiz Tokmak, bunun güçlü lider, güçlü iktidar sayesinde yaşandığını belirtti. Tokmak açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi; “28 Şubat 1997 de 8.5 saat süren Milli Güvenlik Kurulu ile ülkemiz yıllarca ekonomik ve siyasal kaosa sürüklenirken, maalesef hükümet olup, iktidar olamamanın acı gerçeğini de yaşamış olduk.

Bugün artık darbelerden söz dahi edilemiyorsa, 15 Temmuz FETÖ darbe girişimi gibi çok büyük bir kalkışma saatler içinde bastırılıp, hayat günler içinde normale dönebilmişse bunun tek adı ve anlamı güçlü lider, güçlü iktidardır. 
28 Şubat sürecinde koalisyon ortağı DYP genel Başkanı Tansu Çiller’in Milli Güvenlik Kurulu Bildirisini imzalamamak için direnen Refah Partisi Genel Başkanı Rahmetli Necmettin Erbakan üzerindeki istifa baskılarını bugün gibi hatırlıyoruz. Bugün İyi Parti Genel Başkanı olarak Siyaset sahnesinde olan ve demokrasiyi ağızından düşürmeyen Meral Akşener’in 28 Şubat sürecinde DYP den İçişleri Bakanı olduğunu ve Sincan Belediye Başkanını vesayetçilerin düdüğü ile nasıl görevinden aldığını da unutmamamız gerekiyor. 

Tarihimiz boyunca darbelerden çok çektik. Her darbe ile onlarca yılda telafisi mümkün olmayan kayıplar yaşadık. Geri gittik. Hükümet olma ile İktidar olma arasındaki farkı AK Parti iktidarı ve AK Partinin güçlü Lideri Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile öğrendik. Güçlü lider, güçlü iktidarın ülkemizi sadece 16 yılda Cumhuriyet tarihi boyunca yapılabilmiş hizmetlerin kat ve kat fazlasını nasıl gerçekleştirebildiğini gördük. Güçlü Lider, Güçlü iktidar ile Türkiye darbeler tarihine ve koalisyonlar dönemine de bir daha geri dönülmemek üzere son noktanın konulduğuna hep birlikte şahit olduk.

Bu anlamı ile 28 Şubat’ın 21 yılında yaşanan acı ve sıkıntıları unutmadığımızı ve unutmayacağımızı belirtiyor,  bir daha böyle acı ve sıkıntılarla karşılaşmamak ve koalisyonlara geri dönmemek üzere Liderimiz Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve O’nun çizdiği yolda 2023 ve 2071 hedeflerine Türkiye’mizin ulaşabilmesi için canımız bahasına da olsa kararlılıkla yürüyüşümüzü sürdüreceğimizi ifade ediyor, saygı, sevgi ve selamlarımı sunuyorum.”
 

Yorum Yap
Siyaset
Maviş ve Çöpcü sporcularla bir araya geldi
Maviş ve Çöpcü sporcularla bir araya geldi
AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü, Sinop Gençlik Spor Kulübü yönetici, antrenör ve sporcularıyla bir araya geldi. 
Barış Ayhan Sinop TSO Meclisinde sunum yaptı
Barış Ayhan Sinop TSO Meclisinde sunum yaptı
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) meclis üyeleriyle bir araya gelen CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan: "Kolektif belediyecilik yapacağız. Sorunları hep birlikte çözeceğiz" dedi. 
Çöpcü: Esnafın sıkıntısı belediyenin sıkıntısıdır!
Çöpcü: Esnafın sıkıntısı belediyenin sıkıntısıdır!
AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü: "Esnafın sıkıntısı, belediyenin sıkıntısıdır. Bizim dönemimizde esnafımız hiç çekinmeden her türlü sıkıntısını ve ihtiyacını belediyemize iletebilecek. Sinop'u hep birlikte geleceğe taşıyacağız" dedi.
Saadet Partisi Sinop'ta seçim startını verdi
Saadet Partisi Sinop'ta seçim startını verdi
Saadet Partisi Sinop'ta seçim çalışmalarına Seyyit Bilal Türbesinde yapılan dualarla başladı. 
CHP Sinop Adayı Ayhan projelerini açıkladı
CHP Sinop Adayı Ayhan projelerini açıkladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan, partisi tarafından düzenlenen programda, projelerini kamuoyuna tanıttı.
Saadet Gerze adaylarını açıkladı
Saadet Gerze adaylarını açıkladı
Saadet Partisi Gerze İlçe Başkanlığı tarafından belediye başkan, il genel meclisi ve belediye meclis adaylarını tanıttı.
“Türkeli’de bir taş üstüne taş koyan kim varsa onun hamalıyım”
“Türkeli’de bir taş üstüne taş koyan kim varsa onun hamalıyım”
Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan; “Birileri bir yerde konuşma yapmış, hükümet yatırımları engelleniyor diye. Ben 15 yaşımdan beri Türkeli aşığı bir insanım. Türkeli’de bir taş üstüne taş koyan kim varsa onun hamalıyım, askeriyim” dedi. 
Çöpcü; 1 Nisan'da aydınlığa uyanacağız
Çöpcü; 1 Nisan'da aydınlığa uyanacağız
AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü; “Boş vaatler yerine vatandaşımıza kulak veriyoruz. Halkımızın da teveccühü ile 1 Nisan sabahı Sinop için aydınlık olacaktır" dedi. 
Hiç yakışmamış!
Hiç yakışmamış!
AK parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, seçim çalışmaları için gittiği Gerze ilçe teşkilatında bir konuşma yaptı. Maviş'in toplantı yaptığı esnada bayanların ayakta bekletilip, erkeklerin oturtularak Milletvekilini dinlemelerini gösteren fotoğraf karesi ise sosyal medyada yayımlanınca büyük tepki gördü.Vatandaşlar " İşte AKP'de kadına gösterilen saygı bu! Hiç hoş bir görüntü olmamış. Hele ki bir milletvekilinin böyle bir görüntüye tavır koymaması da ayrıca üzerinde tartışılması gereken bir konu umarız bir daha ki toplantılarında böyle bir görüntü yaşanmaz "diyerek, tepkilerini dile getirdiler.
Babanın malı değil ora!
Babanın malı değil ora!
Sinop'un Boyabat ilçesi, Gençlik merkezi ilçe müdürü Hüseyin Köroğlu hakkında inanılmaz iddialar ileri sürülüyor. Halksesi.com genel yayın yönetmeni Mete Çağdaş'a mesaj yazarak yardım isteyen Sinop üniversitesine bağlı Boyabat ilçesindeki meslek yüksek okulu öğrencilerinden bir gurup genç kız,gençlik merkezi müdürü Hüseyin Köroğlu'nun bazı erkek öğrencilere küfür ve hakaretlerine tanık olduklarını belirterek " Bize de Üniversite okumak için neden buraya geldiniz siz kızsınız açıktan okusaydınız babanızın dizinin dibinde otursaydınız "diye söylendiğini iddia ederek müdür Köroğlu hakkında CİMER'e dahi şikayette bulunmalarına rağmen hakkında hiçbir işlem yapılmamasına şaşırdıklarını belirttiler.Boyabat ilçe gençlik merkezinde kızlı erkekli birlikte çalışma yapamadıklarını ileri süren Üniversiteli gençler " Ayrı sınıflarda çalışmamız söyleniyor.Görevliye " neden ? " diye sorduğumuzda ise " Müdür beyin talimatı bu "deniliyor bizlere. Öte yandan asıl mesleği imamlık olan Hüseyin Köroğlu'nun ilçenin AKP'li Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile olan dostluğu sayesinde torpil ile gençlik merkezi müdürü yapıldığı ileri sürülüyor. İŞTE O MESAJLAR:
AKP Sinop’ta eriyor!
AKP Sinop’ta eriyor!
Sinop'un Erfelek ilçesi eski AK parti başkanlarından Vecdi Yeni, zehir zemberek açıklama ile partisinden istifa etti.İşte Yeni'nin o açıklaması : "2003 yılında Adalet ve Kalkınma partimizde Siyasete başladım bir çok görevlerde bulundum bir çok zorluklarla karşı karşı kaldım her seçim aşamasında kendim eşim arabalarım hep sahada olduk maddi manevi hiç bir çıkar beklemeden. Erfelek'te kahvelerin önünde ak partiyi eleştirenlere Recep Tayyip Erdoğan ı eleştirenlere karşı mücadele verdim hiç kimse Ak partiliyim diyemezken biz meydanlarda Ak partiyi savunduk. Tek suçum sapına kadar Ak partili olmak. Bu süreçte yaşamış olduğum bir kaç olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Evet daha başında bizi siyasetten uzaklaştırmak istediler 2006 yılında alavere dalavere yaparak ilçe yönetimimi istifa ettirerek beni ilçe başkanlığından düşürmek istediler O günkü İl başkanımız İlçe başkanlığından istifa Et dediğinde BEN AK PARTİME İSTİFA DİLEKÇESİ veremem demiştim ve yönetimi istifa ettirmişlerdi. Nisan ayıydı bizi görevden aldılar. 23 Nisanda Atatürk büstüne çelenk konması gerekiyordu ve İlçe başkanı olmadığı için konmayacaktı ve ben benim partimin Çelengi orda olacak deyip ilçe başkanı olmadığım halde o çelengi oraya koydum. Mücadelemi bırakmadım 6 ay sonra ilçe başkanlığı seçimi oldu o çok bilenlere karşı seçimi farkla kazandım. Bu şekilde mücadele ederek uğraş verdim. En son 24 haziran seçimlerinde bu Erfelek merkezde yerel seçimin provası olsun dedim kendimce ve eşimle birlikte Erfelek merkezde ve mahallelerinde gidilmeyen ev öpülmeyen el bırakmayacak şekilde oy istedik seçmenlerin dediği şuydu siz varsanız ve bu kapıya gelmişseniz tabi ki veririz idi Allah onlardan çok razı olsun ve 24 haziran Akşamı Erfelek merkez sandıklarında birinci Parti Ak partiydi daha önce böyle bir sonuç yoktu. Evet ben bugünden itibaren Hayatımın hiç bir bölümünde siyaset yapmamak üzere Partimden istifa ederek bırakıyorum. Benim nasıl bir Ak partili olduğumu Ona nasıl çalıştığımı herkes gördü görmeyen sadece İLÇE TEŞKİLATIYDI. Çocuklarımın rızkını parti yolunda harcadım onlara ayıracağım zamanı partiye ayırdım. Eşimden ve çocuklarımdan özür diliyorum. İŞTE VECDİ YENİ'NİN İSTİFA DİLEKÇESİ
Oysa okumalı idi
Oysa okumalı idi
Sinop'a kargo aracı ile sentetik uyuşturucu hap gönderen Üniversite öğrencisi yakalandı. Edinilen bilgiye göre Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aldıkları istihbarat doğrultusunda üniversite öğrencisi S.K.tarafından kargo şirketi ile Sinop'taki bir kişiye uyuşturucu madde etkisi doğuran sentetik ecza uyuşturucu hap gönderildiğini tespit etti.S.K adlı şüpheli öğrenci Samsun'da polisin yaptığı bir operasyonla gözaltına alındı. Öğrencinin üzerinde 25 kapsül uyuşturucu madde etkisi yapan sentetik hap çıktı.S.K " Uyuşturucu ticareti " suçundan Samsun adliyesine çıkartıldı.Tutuklanan öğrenci Samsun T tipi kapalı cezaevine gönderildi. SİNOP'TAKİ KURYE KİM? Öte yandan Sinop'ta Samsun'dan üniversite öğrencisinin uyuşturucu hap gönderdiği kişi ya da kişilerin kim olduğu,Sinop'a gelen uyuşturucunun piyasaya daha önceleri sürülüp sürülmediği ise merak konusu ediliyor.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
13:00
İkindi
15:53
Akşam
18:25
Yatsı
19:46
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?