Advert
Bu haber 13 Nisan 2018 08:40:29 Tarihinde eklenmiştir.

Ayancık'ta 'Kilise Yapılıyor' iddiası - Vitrin Haber

Ayancık'ta 'Kilise Yapılıyor' iddiası - sinop haber

Ayancık'ta 'Kilise Yapılıyor' iddiası - Vitrin Haber

Ayancık ilçesinde avukatlık bürosu bulunan Sefa Yalın ilginç bir iddiayla gündeme geldi. Yalın Sosyal paylaşım sitesindeki profilinden yaptığı paylaşımında, Sinop’un Ayancık ilçesindeki eski cezaevinin kiliseye dönüşdürüldüğünü ileri sürerek olaya sert tepki gösterdi. 

Sefa Yalın 'Bir Kilisemiz Yoktu, O da Oldu' başlıklı açıklamasında şu ifadelere yer verdi; Evet evet yanlış duymadınız. Hem de ismi Archangelos Kilisesiymiş.

Uzun zamandır ara vermiştim aslında yazı yazmaya, benden başka söyleyecek kimse yokmu, neden hep kötü sen oluyorsun diye. Ancak yine imanım beni durdurmadı. Her gün en az 5 vakit defalarca kere Allah’ın en büyük, daha büyük, herşeyden ve herkesten daha daha büyük olduğuna dair yaptığım şahitlik beni durdurmadı.

Bu yazıyı büyük bir kızgınlıkla yazıyorum. En başta da kendime kızıyorum. Zira İslam düşmanlarının tarafıma olan saldırısı ve dostlarımızın suskunluğunun üzüntüsü nedeni ile yorulmuş, yıpranmış, biraz da inzivaya çekilerek sessiz kalmaya tercih etmiştim. Belki engel olabilirdim, hiç olmaz ise safımı belli edebilirdim ve Müslümanca bir duruş sergileyerek bu işin yanlış olduğun söyleyebilirdim. Ama yapmadım ve bunun vebali ile Allah(c.c.)’ın huzuruna gideceğim…

Hepiniz bilirsiniz Ayancık’ta eski bir cezaevi vardır. Yıllardan beri metruk vaziyette, çatısı çökmüş, duvarları perişan vaziyetteydi. Cezaevi olması nedeni ile mahkumların kaçamaması ve içeridekilerin dışarıyı görememesi, dışarıdakilerin de içeriyi görememesi için 3 metre civarında bir avlu ile çevriliydi. Yani herkesin avlu duvarlarından başka bir şey görmediği, tabelası nedeni ile sadece eskiden cezaevi olduğunu bildiği bir yer. Yaklaşık 6 ay önce belediyenin burada çalışma yaptığıyla ilgili aşağıda linkte verilen haber ile benzerlerini duydum ve gelip geçerken dış duvarlarını yıktığını farkettim. Aklıma o zaman bugünlerde olacaklar geldi ancak yukarıda izah ettiğim nedenlerle susmayı tercih ettim.

TAPUYA, HATTA GOOGLE'YE ARCHANGELOS KİLİSESİ OLARAK İŞLENMİŞ
Birkaç gün önce, Tapu Kadastro Genel Müdürlüğünün parsel sorgulama programından bazı parseller ile ilgili inceleme yaparken, bir de baktım eski cezaevi yazan yerde artık eski cezaevi yazmıyor, Archangelos Kilisesi yazıyordu. Allah allah, nerden çıktı bu Archangelos Kilisesi dedim. Sinop üzerine araştırma yapan ve 1876 tarihli salnamelere kadar inceleyerek, Hristiyan tebaanın nüfus hareketliliğini araştıran, Hristiyanlıktan Müslümanlığa dönenler yada öyle görünenler ile ilgili çalışma yapıp, bazıları ile sohbet yapan birisi olarak hiç dikkatimi çekmemişti bu isim. Evet orada eskiden bir kilise olduğunu biliyordum ama ismini araştırmak hiç aklıma gelmemişti. İçime bir ateş düştü ve gidip eski cezaevine bakmaya karar verdim. Gittiğimde bir de baktım ki, Ayancık Belediyesinin yapmış olduğu eski cezaevinin restorasyonla çok amaçlı kültür salonuna çevrilmesi çalışması, artık eski kilise restore edilerek ihya ve inşaası çalışmasına dönmüştü. Üstelik bu proje Özel İdare kültür payından finanse ediliyormuş. Tabi doğal olarak artık burada Google ve bilumum harita programlarında artık isminin cezaevi olarak silinip kilise olarak yazılmasını kimin yada kimlerin sağladığını bilmiyorum.

Artık çatısından vaftiz havuzuna, mum yakma yerinden apsisine kadar tastamam bir kilisemiz vardı. Üstelik bunu AK Partili bir belediyenin gayretleri, yönetiminde Ak partili siyasetçilerin karar mekanizmasında hakim olduğu il özel idaresinin bütçesi ile, AK partinin atadığı bürokratlar eliyle yapılmıştı. Acaba bugün Ayancık Belediye Başkanı CHP’li olmuş olsaydı, il özel idaresindeki bürokratlar CHP’li olsaydı, yada iktidar milletvekili Nazım Maviş CHP’li olmuş olsaydı ne yapardı bizim camiamız dediğimiz dindar insanlarımız. Neler düşünürdü.

Büyük hizmet edilmişti. Evet evet, Fener Rum Patrikhanesine hizmet edilmişti. Dünya misyonerlerine hizmet edilmişti. Artık seçmenleri arasında ne kadar Hıristiyan var ise onlara hizmet edilmişti. F tipi dinlerarası diyalogcular isteselerdi ancak bu kadar yapabilirlerdi. Artık hepsi AK partili emeği geçen siyasetçilerimizden ve bürokratlarımızdan razı olurlar. Peki ya Allah razı olur mu onu da müftülere sormak lazım?

Artık restorasyon çalışmaları tamamlandığında eski İslamcı arkadaşımız Nazım Maviş iktidar partisinin milletvekili olarak yapılan bu hizmetin açılışını yapmaya gelir. Hatta bu açılışa, Fener Rum Patriği Bartholomeos’u da çağırmalılar, diğer azınlık kilisesi temsilcilerini de çağırmalılar. Türkiye üzerinde çalışma yapan, Müslüman anadolunun Hıristiyanlaştırılması için gayret sarf eden misyoner teşkilatlarını da çağırmalılar. Kendilerine yapılan bu büyük hizmette onlar da şükranlarını sunarlar. Yakacakları mumları birlikte yakarak adak adayıp, vesile olanlarla birlikte Rab’lerine dua ederler"

 

Yorum Yap
Güncel
Sinop'ta 2 bin 300 yıllık mozaikler bulundu - Vitrin Haber
Sinop'ta 2 bin 300 yıllık mozaikler bulundu - Vitrin Haber
Sinop'ta 2 bin 300 yıllık mozaikler bulundu - sinop haber
Sinop'ta 90. yıl coşkusu - Vitrin Haber
Sinop'ta 90. yıl coşkusu - Vitrin Haber
Sinop'ta 90. yıl coşkusu - sinop haber
Pakistanlı göçmenler İstanbul diye Sinop’a bırakıldı - Vitrin Haber
Pakistanlı göçmenler İstanbul diye Sinop’a bırakıldı - Vitrin Haber
Pakistanlı göçmenler İstanbul diye Sinop’a bırakıldı - sinop haber
İstanbul'da Sinop mantısı kuyruğu - Vitrin Haber
İstanbul'da Sinop mantısı kuyruğu - Vitrin Haber
İstanbul'da Sinop mantısı kuyruğu - sinop haber
Sinop'ta 450 kişi istihdam edilecek - Vitrin Haber
Sinop'ta 450 kişi istihdam edilecek - Vitrin Haber
Sinop'ta 450 kişi istihdam edilecek - sinop haber
Kaybolduğu iddia edilen tablo tekrar yerinde - Vitrin Haber
Kaybolduğu iddia edilen tablo tekrar yerinde - Vitrin Haber
Kaybolduğu iddia edilen tablo tekrar yerinde - sinop haber
Bin 372 öğrenci kapasiteli KYK yurdu yeni döneme hazır - Vitrin Haber
Bin 372 öğrenci kapasiteli KYK yurdu yeni döneme hazır - Vitrin Haber
Bin 372 öğrenci kapasiteli KYK yurdu yeni döneme hazır - sinop haber
3 milyonu aşkın İdlibli yardım bekliyor - Vitrin Haber
3 milyonu aşkın İdlibli yardım bekliyor - Vitrin Haber
3 milyonu aşkın İdlibli yardım bekliyor - sinop haber
DSİ’den Sinop içme suyuna tam not - Vitrin Haber
DSİ’den Sinop içme suyuna tam not - Vitrin Haber
DSİ’den Sinop içme suyuna tam not - sinop haber
Sinop sahibini arıyor!
Sinop sahibini arıyor!
Dün gece aniden bastıran yağmur Sinop'ta hayatı felç etti! İşte HALKSESİ.Com'un 05414301000 numaralı whatsapp ihbar hattına vatandaşlar tarafından gönderilen o görüntüyü yorumsuz olarak yayımlıyoruz.
O bir deha!
O bir deha!
Sinop'un Boyabat ilçesinde doğuştan görme engelli olan 26 yaşındaki İnayet Hıdır adlı genç,önce Boyabat'ta liseyi bitirdi sonra gidip Bartın Üniversitesi'nden mezun oldu.Şimdi ise " Devletime ve Milletimize hizmet etmek görevimiz "diyerekten,Boyabat Belediyesine ait 15 Temmuz Kültür merkezi'nde bilgi işlem uzmanı olarak görev almış durumda. 3 Kardeşten ortancısı olan İnayet Hıdır'ın bir kardeşi de kendisi gibi görme özürlü ve aynı zamanda da zihinsel engelli.Azmi ve akıllı oluşu ile Boyabat'ın AK partili Belediye Başkanı Şefik Çakıcı'nın dikkatini çeken Hıdır,görev aldığı kültür merkezindeki bilgi işlem bürosunda bir bilgisayarı sıfır baştan kurabiliyor ve silinen dosyaları kurtarabiliyor.Yüzde 5 ışığı görebildiğini söyleyen İnayet Hıdır " İnsan yüzlerini fark edemiyorum yazıları göremiyorum ama ortamı az çok fark edebiliyorum yani nereye gittiğimi kestirebiliyorum "dedi.
Tam kripto çıktı!
Tam kripto çıktı!
İçişleri Bakanlığı'nca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında geçtiğimiz gün açığa alınan Şırnak Vali Yardımcısı Adem Ergül'ün Sinop'ta da görev yaptığı ve bu görevi sırasında yolsuzluk' iddiaları nedeniyle açığa alındığı öğrenildi. İçişleri Bakanlığınca, devam eden FETÖ/ PDY soruşturmaları kapsamında, Şırnak Vali Yardımcısı Adem Ergül, görevden alındı. İçişleri Bakanlığı tarafından gönderilen görevden uzaklaştırılma yazısı, vali yardımcısı Ergül'e tebliğ edildi. Ergül, içişleri bakanlığının 2017 yılı yaz kararnamesi ile Sinop Vali yardımcılığından Şırnak Vali yardımcılığı görevine atanmıştı. Şırnak'a Eylül 2017 yılında atanan Ergül, daha önce Sinop'ta 'yolsuzluk' iddiaları nedeniyle açığa alındı. Ergül'ün hakkındaki soruşturma devam ederken Şırnak'ta göreve başladı. PKK terör örgütünün etkin olmaya çalıştığı illerden birisi olan kentte Ergül, kritik görevlerde bulundu. OHAL Komisyon Başkanlığı, Polis ve Jandarmadan sorumlu Vali Yardımcılığı, İl Vali Vekilliği, Kamu İhaleleri gibi kurumlar Ergül'ün sorumluluğunda yer aldı. Ergül'ün, polis ve Jandarmadan sorumlu Vali Yardımcısı olarak tüm kozmik operasyon bilgilerine erişim imkanı vardı. GİZLİ TOPLANTILAR YAPTI Ergül'ün PKK ve FETÖ bağlantılı şahıslarla Ankara'da lüks otellerde gizli yaptığı toplantılar yaptığı öğrenildi. Ergül'ün Şırnak'ta icra edilen olan Meskun Mahal Operasyonları sırasında (şehir merkezinde yapılan) görev almış olan gazi ve personele karşı yaptığı mobinge varan yaklaşımlarda bulunduğu belirtildi.
HAVA DURUMU
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:18
Güneş
06:46
Öğle
12:32
İkindi
15:32
Akşam
18:06
Yatsı
19:27
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
1 Beşiktaş 34 25 5 4 +40 79
2 Fenerbahçe 34 22 4 8 +33 74
3 Torku Konyaspor 34 19 6 9 +11 66
4 Medipol Başakşehir 34 16 7 11 +18 59
5 Osmanlıspor FK 34 14 10 10 +16 52
6 Galatasaray 34 13 9 12 +20 51
7 Kasımpaşa 34 14 12 8 +10 50
8 Akhisar Belediyespor 34 11 10 13 +1 46
9 Antalyaspor 34 12 13 9 +1 45
10 Gençlerbirliği 34 13 15 6 0 45
11 Bursaspor 34 13 16 5 -8 44
12 Trabzonspor 34 12 18 4 -19 40
13 Çaykur Rizespor 34 9 15 10 -9 37
14 Gaziantepspor 34 9 16 9 -19 36
15 Kayserispor 34 7 14 13 -16 34
16 Medicana Sivasspor 34 6 15 13 -14 31
17 Eskişehirspor 34 8 20 6 -25 30
18 Mersin İdmanyurdu 34 5 23 6 -40 21
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?