Advert
Bu haber 05 Temmuz 2018 12:30:41 Tarihinde eklenmiştir.

Nazım Maviş mazbatasını aldı  - Vitrin Haber

Nazım Maviş mazbatasını aldı  - sinop haber

Nazım Maviş mazbatasını aldı  - Vitrin Haber

24 Haziran seçimlerinde AK Partiden yeniden Sinop Milletvekili olarak seçilen Dr. Nazım Maviş mazbatasını aldı. AK Parti teşkilatlarının ve vatandaşların geniş katılımı ile gerçekleştirilen mazbata töreni Sinop Adliyesinde gerçekleştirildi.

4 Temmuz Çarşamba günü Saat 11.00’da Sinop adliyesine giderek mazbatasını Hakim Halim Aslan’ın elinden alan Dr. Nazım Maviş’e, eşi Çiğdem Maviş,  AK Parti Sinop İl Başkanı Ali Çöpçü, İl Kadın Kolları Başkanı Nurdan Tekin Altınkök, İl Gençlik Kolları Başkanı Doğan Can Al, Merkez İlçe Başkanı Fatih Öztürk, İl Genel Meclis Başkanı Şükrü Gündoğdu, Boyabat Belediye Başkanı Şefik Çakıcı, Durağan Belediye Başkanı Ahmet Kılıçaslan, Saraydüzü Belediye Başkanı Hasan Peker ve partililer eşlik etti.  

AK PARTİ SİNOP’TA BAŞARILI BİR SONUÇ ELDE ETTİ
Mazbatasını teslim alan AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, 24 Haziran seçimlerinin ülkemize ve Sinop’a hayırlı uğurlu olması temennisinde bulundu. Seçim sonuçlarına bakıldığında hem milletvekilliği hem de cumhurbaşkanlığı oylamasında Sinop’un AK Parti ve Recep Tayyip Erdoğan’a büyük destek verdiğini söyleyen Milletvekili Nazım Maviş, 24 Haziran seçimlerinde AK Parti’nin Sinop’ta büyük bir başarı elde ettiğini ifade etti. Maviş; “Cumhurbaşkanımızın ilk turda yüzde 52,5’lik oy ile seçilmesi ve meclis çoğunluğunun da Cumhur İttifakı tarafından oluşturulmuş olması bizim arzulamış olduğumuz bir sonuçtu. Bize vermiş oldukları bu güçlü destekten dolayı teşekkür ediyoruz. Sinop özelinde de biz oldukça iyi bir sonuç elde ettik. Hem Cumhur İttifakı hem de AK Parti olarak. 

Yüzde 55,3 ile milletvekilliği seçiminde 1 Kasım’daki oyumuzu büyük oranda koruduk. 71 bin 700 olan oyumuz 77 bine çıktı. Dolayısı ile AK Parti Sinop’ta başarılı bir sonuç elde etti. Cumhurbaşkanımızda yüzde 61,2 oy oranı Sinop’tan büyük bir destek aldı. Şimdi bu rakamlar ne anlam ifade ediyor onları söylemek istiyorum. Birincisi Sinop Türkiye genelinde oy kaybetmeyen Edirne ile birlikte 2’inci batı ili. Bu bizim için büyük bir başarıdır. İkincisi Karadeniz bölgesinde Rize yüzde 65 ile birinci, Trabzon yüzde 56 ile ikinci, Sinop yüzde 55,3 ile üçüncü başarılı il oldu. Türkiye’de milletvekilliği sıralamasında da en yüksek oy alan iller sıralamasında 13’üncü sırada. Bu il başkanımız başta olmak üzere, ilçe başkanlarımız, teşkilatlarımız, belediye başkanlarımız, gönüllü arkadaşlarımızla birlikte bütün kadromuzun büyük bir başarısıdır. Bu açıdan bütün teşkilat mensuplarımıza teşekkür ediyorum.
Cumhurbaşkanlığı seçiminde de 16 Nisan referandumunun üzerine artı 3,44 oy olmak üzere 57,9 olan oyumuzu 61,2’ye çıkarttık. 2014’deki Cumhurbaşkanlığı seçiminde aldığımız oyun aynısını Sinop’ta aldık. Dolayısı ile Cumhurbaşkanlığı seçimi sıralamasında da Türkiye genelinde en yüksek oy alan 11’inci il Sinop. Bu açıdan Sinop fevkalade başarılı bir sonuç elde etti. Bu sonuçla 2’inci sıra Milletvekili Adayımız Ayancık Belediye Başkanımız, benim yol arkadaşım kader arkadaşım Ayhan Ergün Bey’inde teşkilatlarımız olduğu gibi çok büyük payı var. Buradan Ayhan beye tekrar başarılar diliyorum, teşekkür ediyorum. Bu büyük katkıda emeğinden dolayı kendisine şükran borçluyuz” dedi.

BU DÖNEM BİZLER İÇİN USTALIK DÖNEMİ OLACAK
Sinop’ta AK Parti’den ikinci kez seçilen ilk milletvekili olduğunu kaydeden Dr. Nazım Maviş, bir önceki dönemi çıraklık dönemi olarak gördüğünü belirterek, yeni dönemin ustalık dönemi olarak daha başarılı hizmetlerle geçeceğini söyledi. Maviş; “Sinop’ta Cenab-ı hak kısmet etti, Cumhurbaşkanımız layık gördü, milletimiz teveccüh gösterdi ilk defa AK Partiden 2’inci dönem milletvekili olarak listelere giren ve seçilen milletvekiliyim. Bundan sonra artık hani çıraklık, kalfalık, ustalık dönemi derler ya Nazım Maviş’inde milletimiz nasıl takdir eder bilemiyoruz ama çıraklık dönemini atlattığını düşünüyorum. Sinop güzel yatırımlar almıştı. Bundan sonra da bizim bir idealimiz vardı “Marka Şehir Sinop” yolunda ilerleyeceğiz. Önümüzdeki günlerde inşallah bir şehircilik kurultayını Sinop’ta yapacağız.  Burada şehirciliğin nasıl olması gerektiğini, Sinop’ta yerel yönetimlerin nasıl başarılı olması gerektiğini, Sinop’un nasıl bir şehir vizyonu üretmesi gerektiğini paylaşacağız. Bundan sonraki süreç Nazım Maviş’in Sinop’a katacağı yatırımlar açısından ustalık dönemi olacak. Ben Sinoplu hemşehrilerime bize gösterdikleri büyük teveccühten dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

SİNOP DAHA GÜÇLÜ BİR ŞEHİR OLACAK
AK Kadroların azim ve gayreti ile Sinop’un daha güçlü bir şehir olacağının altını çizen AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş, bu zamana kadar olduğu gibi bundan sonra da Sinop’a ve Sinopluya hizmet aşkıyla çalışmalarına devam edeceğini belirtti. Maviş; “Sinoplular hiç merak etmesinler, AK kadroların elinde önümüzdeki günlerde daha güçlü bir şekilde daha güçlü bir şehir olarak “marka şehir” olarak yoluna devam edecek. Bunu için Sinoplulara da bir görev düşüyor. Bir karar verecekler ya Sinop büyüyecek, gelişecek ileriye ufka doğru yürüyecek  “marka şehir” olma yönünde güçlü bir karar verecek ya da kabuğunun içerisine hapsolmuş küçücük bir şehir olarak kalacak. Bunun kararını da önümüzdeki günlerde Sinoplularla birlikte vereceğiz. Öncelikle basın mensuplarımıza, hiç davet etmememize rağmen gelen belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, il ve ilçe yönetim kurulu üyelerimize teşekkür ediyorum. Bu büyük destekten dolayı Sinoplu hemşehrilerimize teşekkür ediyorum. Ankara’da, Sinop’ta aldığımız oyun gururunu yaşıyoruz. Gittiğimiz her yerde aldığımız oy oranı ile teşkilatlarımızın gözü Sinop’ta. Bundan dolayı da Sinoplulara ne kadar teşekkür etsek azdır” dedi.

Yorum Yap
Güncel
Sınav sorularını ele geçiren FETÖ’cülere operasyon
Sınav sorularını ele geçiren FETÖ’cülere operasyon
Samsun Emniyet Müdürlüğü tarafından aralarında Sinop’un da bulunduğu çeşitli illerde düzenlenen operasyonda, Polislikten Komiserliğe Geçiş Sınavı sorularını ele geçirerek örgüt üyelerine dağıttığı tespit edilen 32 şahıs gözaltına alındı.
Hayvansal üretim istatistikleri açıklandı
Hayvansal üretim istatistikleri açıklandı
Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) 2018 yılı Hayvansal Üretim İstatistiklerini açıkladı. Verilere göre; Sinop’ta 2018 yılında büyük baş hayvan sayısı bir önceki yıla göre yüzde 4,6 artış göstererek 105 bin 799 oldu. Sinop’un toplam süt üretim miktarı ise 102 bin tona ulaştı. 
Damızlık koçlar sahiplerini buldu
Damızlık koçlar sahiplerini buldu
Sinop İl Tarım ve Orman Müdürlüğü tarafından 33 yetiştiriciye 43 adet Karayaka ırkı damızlık koç dağıtıldı.
Tanrıkulu’dan, geçmiş olsun ziyareti
Tanrıkulu’dan, geçmiş olsun ziyareti
Sinop İl Tarım ve Orman Müdür Vekili Bekir Yücel Tanrıkulu geçtiğimiz günlerde Gerze ilçesinde çıkan yangın sonucu zarar gören Gerze balıkçı barınaklarını ziyaret etti.
Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un Sinop Programı 
Bakan Mehmet Nuri Ersoy’un Sinop Programı 
AK Parti Sinop İl Başkanı Uğur Giresun, 17 Şubat 2019 Pazar günü Sinop'a gelecek olan Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un ziyaret programını kamuoyuyla paylaştı.
Sinop Emniyeti denetimlerini sürdürüyor
Sinop Emniyeti denetimlerini sürdürüyor
Sinop İl Emniyet Müdürlüğü “Çocuk ve Gençlerin Korunmasına Yönelik Okul Çevreleri ve Okul Servis Araçları Denetim Uygulaması”na devam ediyor.
Yeşilay elçileri projesi uygulamaya geçecek
Yeşilay elçileri projesi uygulamaya geçecek
Yeşilay Sinop Şube Başkanı Erkal Boz, Yeşilay Elçileri projesini toplumumuzda kadim bir gelenek olan ahilikten gelen esnaflarımızın, bağımlılıkla mücadeleye katkılarını sağlamak ve toplumsal duyarlılığı artırmak üzere Sinop’ta da hayata geçirmek istediklerini söyledi.
Balıklar azalıyor, esnaf satış yapamıyor
Balıklar azalıyor, esnaf satış yapamıyor
Sinop’ta satış yapamayan balıkçı esnafı sezondan umudunu yitirdi. 
Sinop'ta FETÖ'nün hücre evine yönelik operasyon
Sinop'ta FETÖ'nün hücre evine yönelik operasyon
Sinop'ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik operasyonda gözaltına alınan 3 şüpheliden biri tutuklandı. 
Genç operatör iş kazasında hayatını kaybetti 
Genç operatör iş kazasında hayatını kaybetti 
Trabzon’da hastane otoparkı inşaatında çalışan Ayancıklı genç işçi, iş makinesinden kopan parçanın yüzüne saplanması sonucu hayatını kaybetti. İnşaatta selfie çektirerek, “Az kaldı bitecek inşallah” yazısıyla fotoğrafı sosyal medya hesabına yükleyen 27 yaşındaki işçi 5 gün önce doğum gününü kutlamıştı. 
Yaralı çocuk helikopterle hastaneye yetiştirildi
Yaralı çocuk helikopterle hastaneye yetiştirildi
Durağan ilçesinde elindeki damarı kesilen 11 yaşındaki Abdülmecit Alpak, Sağlık Bakanlığına ait ambulans helikopterle hastaneye ulaştırıldı
Gerze'de araçtan esrar çıktı
Gerze'de araçtan esrar çıktı
Gerze ilçesinde jandarma tarafından bir araçta yapılan aramada 300 gram uyuşturucu madde ele geçirildi.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
13:00
İkindi
15:53
Akşam
18:25
Yatsı
19:46
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?