Advert
Bu haber 17 Eylül 2018 18:25:11 Tarihinde eklenmiştir.

Aynı seansta iki başarılı operasyon - Vitrin Haber

Aynı seansta iki başarılı operasyon - sinop haber

Aynı seansta iki başarılı operasyon - Vitrin Haber

Son dönemlerde gerçekleştirilen başarılı cerrahi operasyonlarla bölgesinin en başarılı hastaneleri arasında yer alan Sinop Atatürk Devlet Hastanesinde, aynı seansta gerçekleştirilen koroner Bypas ve Karotis Endarteroktomi (Şah damarı Operasyonu) başarıyla sonuçlandı. Op. Dr. Arif Özdal Arslan ve Op. Dr. Ahmet Han Kanpalta’dan oluşan ekip tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrası hasta yoğun bakım ve servis takip sürecinin ardından taburcu edildi.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Kalp Damar Cerrahi uzmanımız Op. Dr. Arif Özdal Arslan, bu denli yüksek riskli ameliyatların Sinop’ta yapılabiliyor olmasının mutluluk verici olduğunu söyledi. Arslan; “Koroner arter hastalığı ile birlikte vücudumuzun diğer atar damarlarında eş zamanlı olarak ateroskleroza yani damar sertliği hastalığına bağlı damar tıkanıklıkları gelişebilmektedir. Bizim hastamızda da her iki damarında da daralma mevcuttu. Bu da kalp ameliyatının riskini çok artırıyordu. İstanbul Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesinden Prof. Dr. Murat Bülent Rabuş, Uzm. Dr. Ahmet Elibol ve Uz. Dr. Halide Öğüş ile birlikte yapılan değerlendirmeler sonrasında operasyonun yapılmasına karar verildi. Bu denli yüksek riskli ameliyatların hastanemizde yapılabiliyor olmasından ötürü mutluluk duyuyoruz” dedi.

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Mustafa Usanmaz da, başta ameliyatı gerçekleştiren ekibe ve yardımcı personele çok teşekkür ederek hasta ile yakından ilgilenerek bu tür başarılı operasyonların daha da artırılması için hastane yönetimi olarak her türlü fedakarlığı yapacaklarını belirtti. 
 

Yorum Yap
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
13:00
İkindi
15:53
Akşam
18:25
Yatsı
19:46
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?