Advert
Bu haber 01 Haziran 2015 19:55:46 Tarihinde eklenmiştir.

CHP'nin Sinop Mitingi

CHP'nin Sinop Mitingi CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, 'O Ankara'daki beyler var ya, onlar sizden koptular

CHP'nin Sinop Mitingi

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, O Ankara'daki beyler var ya, onlar sizden koptular. 2002'de oy verdiğiniz parti, bugün iktidarda değil. O parti ile bu parti arasında dünya kadar fark var dedi.

 

Kılıçdaroğlu, partisinin Uğur Mumcu Meydanı'nda düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, 7 Haziran'da yeni bir sürecin başlayacağını söyledi.

Sinop'tan iki milletvekili sözü isteyen Kılıçdaroğlu, 7 Haziran'da tavrımızı koyacağız. Demokrasiden yana mıyız? Baskından mı yanayız? Basın özgürlüğünden yana mıyız? Basın özgürlüğü üzerindeki baskıdan mı yanayız? diye konuştu. 

Kılıçdaroğlu, Sinop'un doğa harikası bir il olduğunu belirterek, Yüzde 64'ü orman. Olağanüstü güzel bir doğası var. Getirdiler 'nükleer santrali buraya kuracağız' diyorlar. Sizden izin aldılar mı, Referandum yaptılar mı? Ama şunu düşündüler 'ne dersek diyelim, ne yaparsak yapalım, nasıl olsa Sinop'un oyları çantada keklik, bir milletvekili çıkarırız, idare ederiz' Buna izin verecek misiniz?  Ben sizden bir değil, iki milletvekili istiyorum. İki milletvekili verin Sinoplu bakan sözünü de ben size veriyorum ifadelerini kullandı.

-Cennetin ortasına cehennemi kurdurtmayacağız

Kılıçdaroğlu, bugün bir gazetenin manşetinde yer alan habere dikkati çekerek, şöyle devam etti:

Uluslararası Enerji Ajansı Türkiye'deki nükleer santralle ilgili bir rapor düzenlemiş. 2014 yılında mahkeme raporu istiyor. Diyor ki; raporun bir örneğini gönderin mahkemeye. Hükümet cevap veriyor, o Ankara'da oturan beyler,  'Bu rapor gizli. Devletin güvenliği için bu rapor gitmez' Düşünün yabancıların bildiği bir rapor, bizim için sır. Niye bizim için sır? Yabancıların bildiği, başka ülkelerin bildiği bilgileri biz niye öğrenemeyeceğiz. Çünkü kendi kusurları, kabahatleri var orada. Kimse görmesin bu kusurları, kabahatleri. Sözüm söz, cennetin ortasına cehennemi kurdurtmayacağız ama bunun için sizin bize yetki vermeniz lazım. Yetki vereceksiniz, göreceksiniz sadece cennetin ortasına cehennemi kurdurtmayacağız sözüm söz bu ülkede dört yılda yoksulluğu bitireceğim.

Türkiye'de 17 milyon yoksulun bulunduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, O Ankara'daki beyler var ya, onlar sizden koptular. 2002'de oy verdiğiniz parti, bugün iktidarda değil. O parti ile bu parti arasında dünya kadar fark var. 2002'de oy isterken, 'Biz yoksulluğu, yolsuzlukları bitireceğiz, yasakları kaldıracağız' diyorlardı ama şimdi gerçek ortaya çıktı. Altın kaplama klozetlere sahip oldular. Yoksulları unuttular bunlar diye konuştu.

Kılıçdaroğlu, bu sözler üzerine mitinge katılanların yuh çekmesi üzerine, Yuh çekmeyin, sandığa gidin, demokratik yollardan tepkinizi gösterin. Ben bunu istiyorum dedi.

Aranıza girmeye bile cesaret edemiyorlar

Onlar sizi unuttular, halkı unuttular, sizin aranıza girmeye bile cesaret edemiyorlar diyen Kılıçdaroğlu, şunları kaydetti:

Herhangi bir caddeden rahat yürüyemiyorlar. Bir şey olduğu zaman hakaret sayıyorlar. Hiçbir eleştiriye tahammül edemiyorlar. Bu yanlıştır arkadaş, 'doğrusu şudur' dediğiniz zaman doğru derdest edip karakola götürüyorlar. Bunlar milletten koptular, milletin en temiz duygularını sömürdüler. O nedenle ben size birinci sınıf demokrasi vadediyorum. Sinop'tan Türkiye'deki 11 milyon emekliye sesleniyorum; 11 milyon emekliden 8 milyonu ayda bin liranın altında aylık alıyor.

Kılıçdaroğlu, emeklilerin hakkını miting meydanlarında, TBMM kürsüsünde, caddede, sokak ve tarlalarda her yerde kendisinin savunduğunu dile getirerek, refahı topluma ve tabana yayacağını söylediğini aktardı.

Emeklilere seslenerek, Senin Ramazan Bayramı'nda, Kurban Bayramı'nda torunlarından kaçmanı, saklanmanı istemiyorum diyen Kılıçdaroğlu, Senin Kurban Bayramı'nda helalinden gidip bir kurban alıp kesmeni istiyorum ama onlar bana dönüp şunu söylüyorlar; bu parayı nereden bulacaksın. Kaçak sarayına, yandaşına para var. Her yere para var, emekliye gelince para yok. 11 milyon emekli kardeşim; madem ki sana gelince para yok, sen de diyeceksin ki 7 Haziran'da kusura bakma kardeşim benden de sana oy yok. Ben senin hakkını savunuyorum. sen de kendi hakkını savun ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, hükümetin devleti yönetemediğini iddia ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

Birisi çıktı konuşuyor; 'Efendim hazineyi doldurduk paramız var. Kılıçdaroğlu gelip dağıtacak' Maliye Bakanı da 'Kasada para yok, nereye dağıtacak Kılıçdaroğlu' diyor. İkisi de yanlış. Bu ülke zengin ülkedir. ları olan bir ülkedir, hiç kimse endişe etmesin, size sözüm söz, 11 milyon emekliye sözüm söz, O kaçak saraya bağlanan bütün hortumları keseceğim ve emekliye vereceğim. Asgari ücreti bin 500 lira yapacağız dedim. Ona da kıyameti koparıyorlar gidiyorlar işverenlere beni ihbar ediyorlar. İtiraz etmiyorlar, onlar da biliyorlar ki, bin 500 lira normal bir para. 949 lira asgari ücret o rakamı da benden öğrendiler. Dedim ya bunlar milletten koptular. Ben merak ediyorum bin 500 lira asgari ücret dediğim zaman çıktı konuştu Maliye Bakanı diyor ki 'Asgari ücreti bin 500 liraya çıkarmak işçi için zulümdür.' Lafa bakın. O beyefendi ayda 14 bin lira alıyor sen 14 bin lira alırken zulüm değil de işçiye bin 500 lira verince mi zulüm oluyor.

Yol yapmayan hükümet mi var?

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, siyasetin halka hesap vermek ve halkın sorunlarını çözmek demek olduğunu dile getirerek, siyaseti zenginleşme, köşeyi dönme aracı olarak görmediğini kaydetti.

İktidarda olanların köşeyi döndüklerini savunan Kılıçdaroğlu, konuşmasını şöyle tamaladı:

Çıkıyorlar oy istiyorlar. Hangi yüzle oy istiyorlar, vallahi merak ediyorum. 'Yol yaptık' diyorlar. Yol yapmayan hükümet mi var? 'Köprü yaptık' Köprü yapmayan hükümet mi var? Hangi dünyada, hangi ülkeye giderseniz gidin hükümetin görevi şudur; yoksulluk var mı, giderdin mi? Gideremedin. Sen görevini yapmamışsın kardeşim. Bu ülkede açlıktan çocuklar ölürken sen bin 100 odalı sarayda oturuyorsan görevini yapmıyorsun kardeşim. Altın kaplama klozette oturacaksın ben milletin iradesini temsil ediyorum diyeceksin. Sen önce milletin hangi halde olduğunu biliyor musun. Şimdi 'biz mağduruz' diyorlar. 'Ben kefeni giydim' diyor. ya ne oldu, niye kefeni giydin, niye mağdursun?  Uçak dedin aldın, gemi dedin aldın, yat dedin aldın, mercedesler dedin ki onlara göre çerez parası onu da aldın. Ne istiyorsan aldın, bir uçak yetmedi ikinci uçağı aldın. 'Ben mağdurum' diyor. Mağduriyet öyleyse bırak, biraz da millet mağdur olsun. Millet bir köşeyi dönsün.

Yorum Yap
Siyaset
Maviş ve Çöpcü sporcularla bir araya geldi
Maviş ve Çöpcü sporcularla bir araya geldi
AK Parti Sinop Milletvekili Dr. Nazım Maviş ve Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü, Sinop Gençlik Spor Kulübü yönetici, antrenör ve sporcularıyla bir araya geldi. 
Barış Ayhan Sinop TSO Meclisinde sunum yaptı
Barış Ayhan Sinop TSO Meclisinde sunum yaptı
Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) meclis üyeleriyle bir araya gelen CHP Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan: "Kolektif belediyecilik yapacağız. Sorunları hep birlikte çözeceğiz" dedi. 
Çöpcü: Esnafın sıkıntısı belediyenin sıkıntısıdır!
Çöpcü: Esnafın sıkıntısı belediyenin sıkıntısıdır!
AK Parti Sinop Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü: "Esnafın sıkıntısı, belediyenin sıkıntısıdır. Bizim dönemimizde esnafımız hiç çekinmeden her türlü sıkıntısını ve ihtiyacını belediyemize iletebilecek. Sinop'u hep birlikte geleceğe taşıyacağız" dedi.
Saadet Partisi Sinop'ta seçim startını verdi
Saadet Partisi Sinop'ta seçim startını verdi
Saadet Partisi Sinop'ta seçim çalışmalarına Seyyit Bilal Türbesinde yapılan dualarla başladı. 
CHP Sinop Adayı Ayhan projelerini açıkladı
CHP Sinop Adayı Ayhan projelerini açıkladı
Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Sinop Belediye Başkan Adayı Barış Ayhan, partisi tarafından düzenlenen programda, projelerini kamuoyuna tanıttı.
Saadet Gerze adaylarını açıkladı
Saadet Gerze adaylarını açıkladı
Saadet Partisi Gerze İlçe Başkanlığı tarafından belediye başkan, il genel meclisi ve belediye meclis adaylarını tanıttı.
“Türkeli’de bir taş üstüne taş koyan kim varsa onun hamalıyım”
“Türkeli’de bir taş üstüne taş koyan kim varsa onun hamalıyım”
Türkeli Belediye Başkanı Halil Dilek Özcan; “Birileri bir yerde konuşma yapmış, hükümet yatırımları engelleniyor diye. Ben 15 yaşımdan beri Türkeli aşığı bir insanım. Türkeli’de bir taş üstüne taş koyan kim varsa onun hamalıyım, askeriyim” dedi. 
Çöpcü; 1 Nisan'da aydınlığa uyanacağız
Çöpcü; 1 Nisan'da aydınlığa uyanacağız
AK Parti Belediye Başkan Adayı Ali Çöpcü; “Boş vaatler yerine vatandaşımıza kulak veriyoruz. Halkımızın da teveccühü ile 1 Nisan sabahı Sinop için aydınlık olacaktır" dedi. 
Hiç yakışmamış!
Hiç yakışmamış!
AK parti Sinop Milletvekili Nazım Maviş, seçim çalışmaları için gittiği Gerze ilçe teşkilatında bir konuşma yaptı. Maviş'in toplantı yaptığı esnada bayanların ayakta bekletilip, erkeklerin oturtularak Milletvekilini dinlemelerini gösteren fotoğraf karesi ise sosyal medyada yayımlanınca büyük tepki gördü.Vatandaşlar " İşte AKP'de kadına gösterilen saygı bu! Hiç hoş bir görüntü olmamış. Hele ki bir milletvekilinin böyle bir görüntüye tavır koymaması da ayrıca üzerinde tartışılması gereken bir konu umarız bir daha ki toplantılarında böyle bir görüntü yaşanmaz "diyerek, tepkilerini dile getirdiler.
Babanın malı değil ora!
Babanın malı değil ora!
Sinop'un Boyabat ilçesi, Gençlik merkezi ilçe müdürü Hüseyin Köroğlu hakkında inanılmaz iddialar ileri sürülüyor. Halksesi.com genel yayın yönetmeni Mete Çağdaş'a mesaj yazarak yardım isteyen Sinop üniversitesine bağlı Boyabat ilçesindeki meslek yüksek okulu öğrencilerinden bir gurup genç kız,gençlik merkezi müdürü Hüseyin Köroğlu'nun bazı erkek öğrencilere küfür ve hakaretlerine tanık olduklarını belirterek " Bize de Üniversite okumak için neden buraya geldiniz siz kızsınız açıktan okusaydınız babanızın dizinin dibinde otursaydınız "diye söylendiğini iddia ederek müdür Köroğlu hakkında CİMER'e dahi şikayette bulunmalarına rağmen hakkında hiçbir işlem yapılmamasına şaşırdıklarını belirttiler.Boyabat ilçe gençlik merkezinde kızlı erkekli birlikte çalışma yapamadıklarını ileri süren Üniversiteli gençler " Ayrı sınıflarda çalışmamız söyleniyor.Görevliye " neden ? " diye sorduğumuzda ise " Müdür beyin talimatı bu "deniliyor bizlere. Öte yandan asıl mesleği imamlık olan Hüseyin Köroğlu'nun ilçenin AKP'li Belediye Başkanı Şefik Çakıcı ile olan dostluğu sayesinde torpil ile gençlik merkezi müdürü yapıldığı ileri sürülüyor. İŞTE O MESAJLAR:
AKP Sinop’ta eriyor!
AKP Sinop’ta eriyor!
Sinop'un Erfelek ilçesi eski AK parti başkanlarından Vecdi Yeni, zehir zemberek açıklama ile partisinden istifa etti.İşte Yeni'nin o açıklaması : "2003 yılında Adalet ve Kalkınma partimizde Siyasete başladım bir çok görevlerde bulundum bir çok zorluklarla karşı karşı kaldım her seçim aşamasında kendim eşim arabalarım hep sahada olduk maddi manevi hiç bir çıkar beklemeden. Erfelek'te kahvelerin önünde ak partiyi eleştirenlere Recep Tayyip Erdoğan ı eleştirenlere karşı mücadele verdim hiç kimse Ak partiliyim diyemezken biz meydanlarda Ak partiyi savunduk. Tek suçum sapına kadar Ak partili olmak. Bu süreçte yaşamış olduğum bir kaç olayı sizlerle paylaşmak istiyorum. Evet daha başında bizi siyasetten uzaklaştırmak istediler 2006 yılında alavere dalavere yaparak ilçe yönetimimi istifa ettirerek beni ilçe başkanlığından düşürmek istediler O günkü İl başkanımız İlçe başkanlığından istifa Et dediğinde BEN AK PARTİME İSTİFA DİLEKÇESİ veremem demiştim ve yönetimi istifa ettirmişlerdi. Nisan ayıydı bizi görevden aldılar. 23 Nisanda Atatürk büstüne çelenk konması gerekiyordu ve İlçe başkanı olmadığı için konmayacaktı ve ben benim partimin Çelengi orda olacak deyip ilçe başkanı olmadığım halde o çelengi oraya koydum. Mücadelemi bırakmadım 6 ay sonra ilçe başkanlığı seçimi oldu o çok bilenlere karşı seçimi farkla kazandım. Bu şekilde mücadele ederek uğraş verdim. En son 24 haziran seçimlerinde bu Erfelek merkezde yerel seçimin provası olsun dedim kendimce ve eşimle birlikte Erfelek merkezde ve mahallelerinde gidilmeyen ev öpülmeyen el bırakmayacak şekilde oy istedik seçmenlerin dediği şuydu siz varsanız ve bu kapıya gelmişseniz tabi ki veririz idi Allah onlardan çok razı olsun ve 24 haziran Akşamı Erfelek merkez sandıklarında birinci Parti Ak partiydi daha önce böyle bir sonuç yoktu. Evet ben bugünden itibaren Hayatımın hiç bir bölümünde siyaset yapmamak üzere Partimden istifa ederek bırakıyorum. Benim nasıl bir Ak partili olduğumu Ona nasıl çalıştığımı herkes gördü görmeyen sadece İLÇE TEŞKİLATIYDI. Çocuklarımın rızkını parti yolunda harcadım onlara ayıracağım zamanı partiye ayırdım. Eşimden ve çocuklarımdan özür diliyorum. İŞTE VECDİ YENİ'NİN İSTİFA DİLEKÇESİ
Oysa okumalı idi
Oysa okumalı idi
Sinop'a kargo aracı ile sentetik uyuşturucu hap gönderen Üniversite öğrencisi yakalandı. Edinilen bilgiye göre Samsun Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri aldıkları istihbarat doğrultusunda üniversite öğrencisi S.K.tarafından kargo şirketi ile Sinop'taki bir kişiye uyuşturucu madde etkisi doğuran sentetik ecza uyuşturucu hap gönderildiğini tespit etti.S.K adlı şüpheli öğrenci Samsun'da polisin yaptığı bir operasyonla gözaltına alındı. Öğrencinin üzerinde 25 kapsül uyuşturucu madde etkisi yapan sentetik hap çıktı.S.K " Uyuşturucu ticareti " suçundan Samsun adliyesine çıkartıldı.Tutuklanan öğrenci Samsun T tipi kapalı cezaevine gönderildi. SİNOP'TAKİ KURYE KİM? Öte yandan Sinop'ta Samsun'dan üniversite öğrencisinin uyuşturucu hap gönderdiği kişi ya da kişilerin kim olduğu,Sinop'a gelen uyuşturucunun piyasaya daha önceleri sürülüp sürülmediği ise merak konusu ediliyor.
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
13:00
İkindi
15:53
Akşam
18:25
Yatsı
19:46
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?