Advert
Bu makale 10 Nisan 2015 10:23:58 Tarihinde eklenmiştir.

Sinop’ta Haber Yapmak

Haberler, insanların daima takip ettikleri ve etmekten sıkılmadıkları durumları anlatan ve bunları belli bir düzene sokarak insanları etkilemeye çalışan sistemin adıdır. Günümüzde artık herkes Türkiye’den başlayarak Dünyadaki bütün olaylardan haberdar olmak istiyor. İnsanların bu alanda duydukları ihtiyaç ise giderek artmaktadır. Haliyle bu ihtiyacı karşılamak için birçok haber kanalı bu işle uğraşmaktadır. İşte bunlardan biri de Sinop ve çevresindeki olayları elen alan Sinop haberleridir.

  İnsanların ihtiyacını gidermek için artık sadece belli saatlerde haber yapan kanallar yetmemektedir. Bu yüzden ilk önce tamamıyla 7/24 yayın yapan haber kanalları kurulmuştur. Bir müddet bu kanallar yeterli olsa da giderek artan dünyadan haberdar olma ihtiyacı günümüzün en büyük icatlarından olan interneti harekete geçirmiştir. Artık haber kanallarının yanında internet üzerinde yapılan habercilik de eklenmiştir. Sinop haber de kendi bölgesinde olup bitenleri halkına anlatmak ve halkı bilinçlendirmeye çalışmaktadır. Bu bilinçlendirmeyi hem TV hem de internet üzerinden yapmaktadır. En son ortaya çıkan güncel haberleri görmek için birkaç tane isim bulunmaktadır. Bunların arasında; Sinop haber,vitrin haber,halk sesi,sinop pusulası,bizim Karadeniz ve haber57 gibi firmalar bulunmaktadır. Doğru ve tarafsız gazeteciliği ilke edinmek her gazeteci gibi onlarında temel görevlerinin başında gelmektedir. Yine haberlerini yaparken gazeteciliğin en azından bu ülke sınırları içerisinde bu ülkeye ait olan kültürel yapının farkında olup ona göre haber yapmalıdır. Sonuçta toplum yapısına karşı olan tutumları sergilersek, kimse bizi yenemez.

   Sonuç olarak habercilikte yapılması gereken ve önemle rica edilen durum, çekim yaparken hayatın gizliliğinden utanmamaktır. Buradaki utanmamaktan kastımız topluma mal olmuş kişilerin izin verdiği çekimlerde çekingen olmama durumudur. Diğer yandan ise özel hayata saygı konusuna dikkat etmeliyiz. Sinop Habercilik de diğer habercilikler gibi bu yollardan geçecek. Diğer haberlerden farkı ise yaşadığın ya da haberi yaptığın yerin kültürel durumları habercileri etkileyebilmektedir. Yazıma insanların haberleri dikkatlice izlediğini bilen birileri olarak habercilerin tarafsızlığını korumasını istiyor.

Etiketler
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
  • Hüsamettin cengiz
    Hüsamettin cengiz , 21 Haziran 2017 19:37:20
    Sevgili Melis ben kosere taşı köyün denyim Sinop Türkeli ilçesi hacı köyüne yakın kosere taşı köyü oranın resimlerini çekip yayınlarmısın
Melis ALPHAN Diğer Yazıları
Sinop’ta Haber Yapmak
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
13:00
İkindi
15:53
Akşam
18:25
Yatsı
19:46
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?