Advert
Bu makale 15 Nisan 2015 15:40:41 Tarihinde eklenmiştir.

SİNOP MU? Sinop Hakkında

Nasıl bir şehir mi? Yeşiliyle mavisi iç içe geçmiş, aynı anda dört mevsimi yaşatabilen, başka bir şehre gittiğinizde Sinop’un yerli insanın aslında nasıl da candan nasıl da misafirperver olduğunu anlayıp Sinop’umuza döndüğümüzde ay gözünü sevdiğimin memleketimin insanı deyip toprağı öpmeye kalktığımız şirin mi şirin canım memleketim.

Sana bir sır vereyim mi? Henüz Sinop’a gelmediysen çok şey kaçırıyorsun bir kere…

Bu şehirde hiçbir yerde bulamayacağını garanti ettiğim başka bir huzur var sanki, bir kere yapacak hiçbir şey bulamadın mı dışarı çıkıp şöyle derin nefesini alıp sahil boyunca yürümek insanı nasıl da sakinleştiriyor, yürüyüşünü yaptın baktın karnın acıktı bir mantımız var ki anlatmayla bitmeyen Kayseri mantısında belli bir sayı vardır ya hani kaşığa sığması gereken minik minik yaparlar, Sinop mantısında tam tersi işte bir kaşığa iki bilemedin üç mantı sığar büyük büyük yapar annem, buranın teyzeleri, ablaları oh yedin mi doyduğunu hissedersin hatta bir daha yemek istersin öyle bir şey işte bağımlılık yapan cinsten.

Mantını yedin baktın tekrar gezeyim dedin hop kalk bakalım oturduğun yerden Sinop’a bir de kuş bakışı bak bakalım, nereye gideceğim peki dediğini duyar gibiyim Şahin tepesine tabi ki. Şahin tepesi öyle bir yer ki gündüzü başka gecesi ayrı bir başka ama… Sinop tüm görkemiyle, güzelliğiyle mini minicikliğiyle ayaklar altında sanırım ben en çok gece izlemeyi seviyorum Şahin tepesinden Sinop’u huzuruyla, arabalarınının ışıklarıyla, kamp yerlerine kurulan çadırların ışıklarıyla,denize vuran yakamozuyla gece apayrı oluyor  izlemesi, sessizliğinin huzurunu dinlemesi.

Bu anlattıklarımdan sonra daha da merak ettin değil mi? Bu güzel minik huzurlu şehri kafa dağıtmaya mı ihtiyacın var haydi o zaman ne duruyorsun seni de bekliyoruz daha anlatmadığım pek çok keşfedilmemiş güzelliği görmek için.

Etiketler
Yorum Yap
Yeliz Diğer Yazıları
SİNOP MU? Sinop Hakkında
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
13:00
İkindi
15:53
Akşam
18:25
Yatsı
19:46
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?