Advert
Bu makale 28 Nisan 2015 12:43:36 Tarihinde eklenmiştir.

Sinop Üniversitesinin Yükselişi

Gerçekten de Kuzey'in Parlayan Yıldızı sloganına yakışır bir üniversite...

2007 yılında kurulan en yeni üniversitelerimizden biri olan Sinop Üniversitesi, hızla yükseliyor ve başarı grafiğini gün geçtikçe arttırıyor.

Şu ana kadar, altı adet fakülte mevcut ve hepsinin de kendine ait yerleşkesi var. Son teknoloji yapılmış binalar ve ekipmanlarda buna göre alınmışlar. Hatta içlerinde o kadar ilgi çekicileri var ki özellikle ikisi yazıyı yazmama sebeptir. Su ürünleri Fakültesinde kullanılmak üzere balıkçı gemisi özellikleri taşıyan araştırma gemileri var. Bu gemi ayrıca ilk yerli üretim araştırma gemisi tamamen Türk Malı... İsmi olan meşhur Kaptan-ı Derya'lardan Sinop'lu Seydi Ali Reis... İsmine yarışır şekilde dolaşacak Karadeniz' de...Ekipmanların çeşitleri arttırıldıkça Ülkemize ve bilime katkısı da büyük olacaktır.

Sonra şiir mi daha meşhur şairi mi daha meşhur karar veremediğim Sinop'lu Ahmet Muhip Dranas' ın adının verildiği bir uygulama otelleri var. Ama ne otel!.. Kesinlikle beş yıldızlı otellerle yarışacak şekilde yapılmış. Edebiyat temalı tek otel. Pek çok konfor ve etkinlik olduğu gibi, birde bir tarafında Hamsilos parkı diğer tarafı da Karadeniz. En sempatik ve sportif olan etkinlik bisikletlerle Akliman ve civarında gezebilmeniz. Tabi, devasa havuzundan tutunda farklı farklı toplantı ve yemek salonları her türlü organizasyon için mevcut.

 Bunlar yeter dememişler ama üniversite olarak sürekli yenilikler peşindeler. Mevlana, Erasmus ve Farabi programları ile istediğiniz an dünyanın başka üniversitesine gidebiliyor veya bağlantı kurabiliyorsunuz. Bu aydınlık düşünce temasında ve ilerici yapısında olan bir yerde okumak ne güzel bir deneyim! Tekrar üniversite okuyacak olsam, kuşkusuz hiç düşünmez burayı seçerdim.

Kuzeyde parlayan yıldızımız; kararlı ve inatçı yükselişlerini sürekli sürdürsünler... 

Etiketler
Yorum Yap Toplam : 1 Yorum
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
13:00
İkindi
15:53
Akşam
18:25
Yatsı
19:46
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?