Advert
Bu makale 10 Mart 2015 16:19:50 Tarihinde eklenmiştir.

Sinop Hakkında Bilgi

Sinop Karadeniz Bölgesinin cennet köşelerinden biridir. İl merkezinde ve ilçelerinde tanıtılmayı bekleyen cevherler saklıdır. Karadeniz Sahil yolu yapılana kadar kara ulaşımındaki zorluklar nedeniyle Sinop ve ilçeleri yeterince tanınamamıştır. Bir ilin ve ilçelerinin tanıtımında yazılı, görsel basının çok büyük bir önemi vardır. Sinop Tv  Sinop ve ilçelerinin sesi, haber kaynağı ve, tanıtım elçisidir.

Sinop Türkiye’nin en kuzey ucunda bünyesinde birçok güzellikleri barındıran bir ilimiz. Kumsalları, koyları, şelaleleri, gölleri, mağaralarıyla çok az ilde bulunan doğal güzelliklere sahiptir. En bilinen turistik yerleri; Hamsilos Koyu, Erfelek Şelaleleri, eski Sinop Cezaevi, Sinop Kalesi, Akgöl ilk akla gelenler. Eğer tüm bu güzellikleri değerleri Türkiye’ye ve dünyaya gösteremiyorsanız sahip olmakla kalıyorsunuz. Sinop Tv Sinop ve ilçelerinin dünyaya açılan penceresi olmak için var. Sinop bölge insanı tarafından Karadeniz Bölgesinin Bodrumu olarak adlandırılır. Yeşiliyle, mavisiyle, doğasıyla, tarihiyle, balığıyla, mantısıyla şirin bir balıkçı kenti görünümündedir. Özellikle yazın yakın ilçelerden, komşu illerden, bölge dışından önemli oranda deniz turisti çekmektedir. İl ve ilçelerde dağcılık, trekking, hiking, kampçılık, bisiklet, dalış için uygun çok güzel alanlar vardır. Çevre illerden Sinop ve ilçelerine günübirlik turlarda düzenlenmektedir. Günübirlik turlarda özellikle Erfelek Şelaleleri, Sinop Kalesi, Eski Sinop Cezaevi , Hamsilos Koyu, Liman ,aşıklar yolu en çok ziyaret edilen yerlerdendir. Sinop’a gelip balık yemeden ve Sinop mantısının tadına bakmadan, sevdiklerinize  gemi maketi almadan dönmek olmaz.

 

Dünyanın en güzel yeri olabilirsiniz. Dünyanın en güzel değerlerine de sahip olabilirsiniz. Eğer bunları duyuramıyorsanız, tüm dünyaya gösteremiyorsanız istenen değere sahip olamazsınız. Bu nedenle bir ilin sesi haberi olmak çok önemli. Bu anlamda Sinop Tv  Sinop için büyük bir şanstır.

Etiketler
Yorum Yap
Hacer KESKİN Diğer Yazıları
Sinop Hakkında Bilgi
HAVA DURUMU
Gün
Bugün
Sıcaklık
6°C / 3°C
Durum
Karla Karışık Yağmurlu
NAMAZ VAKİTLERİ
İmsak
05:55
Güneş
07:23
Öğle
13:00
İkindi
15:53
Akşam
18:25
Yatsı
19:46
PUAN DURUMU
Sıra Takım O G M B Av Puan
ANKET
TÜMÜ

Sitemizi Nasıl Buldunuz.?